Wpis z mikrobloga

Chcę kupić tacie na urodziny wykrywacz metali, ponieważ zawsze chciał taki sprzęt a nie mógł sobie na to pozwolić. Jak wyglada takie chodzenie z wykrywaczem według prawa? Słyszałem różne historie i nie chce nikogo narażać na problemy. Co można a czego nie można? No i jeśli jest tu ktoś kto się tym interesuje to ile trzeba dać za amatorski sprzęt?
#wykrywaczmetalu #prawo
  • 8
@sunnyhaze: Musi mieć pozwolenie, jedynie może sobie chodzić legalnie po plaży nad morzem. Z pozwoleniami bywa różnie. Musisz posiadać pozwolenie właściciela gruntu, mapy działki (np. WKZ Wrocław nie przyjmuje z Geoportal), program poszukiwań i wypełnione kilka druków. To jest wersja oficjalna. A nieoficjalna? Chodzić na przypale ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na początek proponuje coś z nowych Garrettów. Są proste i intuicyjne.
@flamezz @tfbeen @Lote35Pasillo

Tecnetics wydaje mi się, że sporo trudniejszy w obsłudze na początek. Kiedyś mi ktoś też doradził ten model z cewką 11DD i oddałem na 14 dniowym zwrocie. Miałem wrażenie, że wariuje. Czy to normalne, że jak pod cewką nic nie ma to nic nie pokazuje na wyświetlaczu?

Moglibyście polecić coś do szukania monet? I jakiś pinpointer do tego? Budżet do 3 tys. zł.