Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, jestem świeżo po egzaminie Prince2 Foundation zdawanym za pomocą platformy egzaminacyjnej PeopleCert. Zostawiam tutaj krótki opis moich doświadczeń i przemyśleń.

1. PeopleCert jest tylko w ingliszu, dodatkowo trafiłem na panią z ewidentnie hinduskim akcentem i trochę trudno było mi ją zrozumieć. Nie bójcie się zadawać pytań jeżeli coś jest niejasne, ja zapytałem czy mogłaby powtórzyć zdanie którego nie zrozumiałem, kapnęła się o co mi chodzi i zaczęła bardziej udawać brytyjski akcent ( ͡° ͜ʖ ͡°)

2. Na kamerce trzeba pokazać cały pokój w którym przeprowadzany będzie egzamin, drzwi powinny być zamknięte, na biurku nic nie powinno być. Weryfikują to bardzo dogłębnie.

3. Sam egzamin nie był łatwy, był raczej średni, a już na pewno trudniejszy niż myślałem, że będzie. Wydawał mi się też trudniejszy od tych które są dostępne od firm szkoleniowych. Inaczej też zwraca się uwagę na czas, godzina dosyć szybko mija. Do egzaminu przygotowywałem się około 10 godzin poza szkoleniem, przerobiłem dostępne arkusze i pytania na necie i wystarczyło tylko na 44/60, a czułem się naprawdę pewnie przez testem. Wniosek? Nie bagatelizujcie, bo egzamin to nie spacerek. Nie liczcie też na powtórzone pytania, przerobiłem z 400-500 pytań, 4-5 na egzaminie powtórzyło się, ale i tak w zmienionym kształcie.

4. Porada dla tych którzy mają firmowe komputerki, nie odpalicie tego programu bez dostępu administratora, a jak odpalicie to kamerka nie będzie działać bez dostępu administratora. Miejcie to na uwadze i sprawdźcie wcześniej przed egzaminem czy wszystko gra i huczy.

5. Cieszcie się z umiarem i pamiętajcie, że to tylko papierek, a prawdziwa wiedza z zarządzania projektami jest w głowie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak macie jakieś pytania lub chcecie zapytać o coś to śmiało
#prince2 #zarzadzanieprojektami
  • 3
Cześć! Gratuluje zaliczenia egzaminu. obecnie też przymierzam się do nauki i zdania Prince2 Foundation, ale zastanawia mnie jedno. Widzę, że na stronie Peoplecert można wykupic sam exam online.
Rozmawiam z pracodawcą na temat wykupienia mi dostępu do Pluralsight (prócz przygotowania do Prince2 jest tam też wiele innych kursów) i zastanawiam się czy to będzie dobry wybór. To znaczy:
- Zakup Pluralsight i nauka tam na kursach przygotowujących do PRINCE2
- Wykupienie samego
@MikoMag: Zdanie Prince2 bez szkolenia jest możliwe. Ale firmy szkoleniowe dają fajne skrypty, które pomagają w nauce. Do Foundation nie ma co używać podręcznika bo się zakopiesz.
To nie jest łatwy egzamin wiec proponuje jednak iść na jakiś kurs. Język tez nie jest trywialny - jeżeli uczysz się w języku polskim to zdawaj w języku polskim. Nie wiem jak wyglada kwestia kursów prince w Pluralsight bo nie znam środowiska.
Jakbyś miał