Wpis z mikrobloga

  • 1
@Mustachee ja mam TP-linka Archer i działa na dwóch piętrach po 100m2 każde. Ściany z pustaka.
W piwnicy też działa ale na środkowej kondygnacji dalem do gniazdka wzmacniacz tp link RE200. Działa Dobrze, nawet na działce.
Napisz coś więcej o twoim obiekcie.
  • Odpowiedz
Nie wiem jaki bedzie mial największy. Natomiast ja posiadam jakiś model Tenda AC10 (czyli dość budżetowy model) i pokrywa mi zasięgiem wi-fi 2.4 GHz cały dom 130 m2 + garaż. U mnie parterówka, router ustawiony po środku budynku.
Jak jakiś czas temu też miałem podobny dylemat to ludzie polecali też Ubiquiti UAP-AC-LR. To już trochę droższy sprzęt + dodatkowo potrzebny do tego kontroler postawiony na jakiejś maszynie.
  • Odpowiedz
@Mustachee: Ja mam 2 routery podłączone ze sobą. Jeden na poddaszu, drugi w piwnicy. Drugi router służy jako switch. Wystarczyło w jego opcjach wyłączyć DHCP. Wszystko podpięte do pierwszego routera posiada jakiś adres, nawet drugiego routera widzi pierwszy router jako jedno z urządzeń (telewizor, nawilżacz powietrza, kilka komputerów i laptopów, telefony, drukarka)
Oba Routery posiadają tą samą nazwę sieci i hasło, przez co urządzenia jak np. telefon łączą się z
  • Odpowiedz
@Mustachee: Pamiętaj o jednej rzeczy, zasięg routera to połowa sukcesu. Co z tego jak kupisz router który będzie miał 1km zasięgu, jak urządzenie które będzie chciało z niego skorzystać będzie miało zasięg 100m? Urządzenie będzie widziało router, ale do routera nie dotrze sygnał z urządzenia... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@Mustachee: Pamiętaj o jednej rzeczy, zasięg routera to połowa sukcesu. Co z tego jak kupisz router który będzie miał 1km zasięgu, jak urządzenie które będzie chciało z niego skorzystać będzie miało zasięg 100m? Urządzenie będzie widziało router, ale do routera nie dotrze sygnał z urządzenia... ( ͡° ͜ʖ ͡


No i wyjasnione :(
  • Odpowiedz