Wpis z mikrobloga

Poleci ktoś może jakiś dobry serial bądź film rosyjski (najlepiej z napisami polskimi lub angielskimi) poruszający tematykę diedowszczyzny w sporcie/wojsku lub ciężkie relacje ojca z synem? Coś w stylu ,,Pręg", ,,Serbskiego filmu",,Samowolki" lub dramatów sportowych, coś naprawdę drastycznego? Mogą też być ichniejsze Trudne sprawy (mają w ogóle?)
#rosja #filmy #sport #wojsko #ojciecisyn #rosyjski
  • 20
@Cypselus: Dzięki, ale niezupełnie o to mi chodzi.
@ItowerYOUUU Też może być, ale nie znam rosyjskiego, także tak słabo.

Potrzebuję tego do pewnego projektu.
Komentarze-spam niezwiązane z tematem będą po prostu kasowane.
@Xing77:
Powrót (ros. Возвращение) – rosyjski dramat filmowy z 2003 roku w reżyserii Andrieja Zwiagincewa. Obraz zdobył nagrodę główną Złotego Lwa na 60. MFF w Wenecji.
Film oglądałem (dwukrotnie!) w wersji oryginalnej, ale jeśli nie znasz języka, to powinien być gdzieś z polskimi napisami lub z lektorem. Znakomity, polecam.
@itakisiak: Ojejku, eeeemmm...
Zapomniałem o tym wspomnieć, ale właśnie ten film widziałem i właśnie szukam czegoś podobnego. Zapomniałem tytułu, a Ty mi przypomniałeś/łaś. Dzięki To prawda, że ten film jest świetny (od strony psychologicznej), choć jak dla mnie aż tak porywający też nie jest. Od strony psychiki postaci ten film jest dobry, ale szukam czegoś bardziej w klimatach brutalizmu. Może znasz coś jeszcze?

No i w sumie nie muszą być tylko
@Xing77: Problematyka trudnych relacji z ojcem (a nawet i z matką) poruszona została także w poruszającym filmie tego samego reżysera pt. Niemiłość. O małego słonia film otrzymałby Oskara, ale ostatecznie nie dostał, szkoda. Ten film, podobnie jak i Powrót, jest brutalny psychologicznie, natomiast próżno w nim szukać krwawych scen - obraz tnie widza jak brzytwa, ale inaczej - psychologicznie.
Nie znam filmów w typowym klimacie brutalizmu, ponieważ ich po