Wpis z mikrobloga

Pytanko do zelektryzowanych.
Jakiś czas temu robiłem w mieszkaniu nowa instalację elektryczną i oczywiście nie przemyślałem tego że przydałoby mi się kilka dodatkowych gniazdek.
Czy w tej chwili mógłbym poprostu wykuć rowki i otwory pod dodatkowe kable i gniazdka i połączyć kable z obecnymi gniazdkami?
Czy cała instalacja w #!$%@? i wszystko od nowa?
#elektryka #elektroda #remontujzwykopem #stepujacybudowlaniec
  • 10
@jarzyn123
@peja_ricardo12
Chodzi mi o dodatkowe gniazdka do ładowania telefonów, Lampki nocnej, laptopa, żadnego ciężkiego sprzętu.

Może nie od nowa, bardziej miałem na myśli to że kabel musiałbym ciągnąć bezpośrednio do bezpieczników.

Elektrykiem nie jestem, podejrzewałem że można to tak zrobić, ale wolę zapytac. Podejrzewam że na elektrodzie zostałbym zmieszany z błotem więc wolę tu pytać
Dzięki
@HughGrandZiemiOdzyskanych: Pewnie że możesz podłączyć tylko podłączaj to w granicach rozsądku - rozdzielenie obwodu od istniejącego gniazdka w sumie niczym się nie różni od kupna przedłużacza z 5 gniazdkami

Jak wepniesz w taki przedłużacz 5 czajników elektrycznych to się sfajczy.

Ogólnie to prosta zasada - z 1 obwodu powinieneś na pełnym luzie pociągnąć 10A. Napięcia masz 230V czyli masz 2300W mocy zapasu. Teoretycznie większość obwodów pociągnie i 16A ale wtedy bym
Elektrykiem nie jestem, podejrzewałem że można to tak zrobić, ale wolę zapytac


@HughGrandZiemiOdzyskanych: proszę cię. do uzytku lekkiego, typu tv konsola radyjko lapek, to se #!$%@?łem gniazdek od kolejnych, aby ciąg był tylko.
łazienka i kuchnia to już trzeba by przemyśleć, ale takie gniazdka kolejne? stary, podpinaj! xD