Wpis z mikrobloga

@NaczelnyWoody: Wrzuciłem do kalkulatora miejsc i jeżeli zakładasz, że PiS rządziłby z konfederacją to bez wejścia PSLu PiS i konfederacja mieliby razem 241 miejsc a więc większość. Gdyby jednak wszedł z 5% to mieliby 234 czyli nie ma wielkiej różnicy. Metoda D'Hondta daje sporego boosta wygrywającemu.
@NaczelnyWoody: Dlatego kluczem jest obecność 6 partii żeby PIS nie miał większości. I stworzenie pata decyzyjnego polegającego na tym że wszyscy się nastawiają przeciwko PIS i nie mają rządów
Ja mam wrażenie że Hołownia jest na rękę PISowi bo powoduje że elektorat opozycyjny ma kolejnego gracza do podziału tortu a nie odbijać PISowi.
Ja mam wrażenie że Hołownia jest na rękę PISowi bo powoduje że elektorat opozycyjny ma kolejnego gracza do podziału tortu a nie odbijać PISowi.


@Aik32fr45yd: Hołownia jest przydatny a wręcz kluczowy, KO/PO ma kryzys zaufania wyborców, jak nie było Hołowni to właśnie byli na takim samym progu 15%, teraz jak jest Hołownia - zebrał elektorat zawiedziony PO i tym samym przybliżył wyrównanie szans, kwestia jest tylko taka czy Lewica da sobie
@NaczelnyWoody: To KO mogło odbudować i walczyć, mały rembranding, dogadanie z Trzaskowskim. Był taki moment gdzie się zbliżali do PIS.
@WilhelmNeuropek: Myślę że będą negocjacje przedwyborcze. Myślę że to będzie taki rząd w stylu "mimo wszystko się dogadajmy". Kluczem będzie zaproponowanie Konfederacji dobrego dealu i wspólnego dogadania się nawet z Lewicą, myślę że politycy są inteligentni i kiedy trzeba to się dogadają.
Oczywiście przy założeniu że G0win będzie w PIS,
To KO mogło odbudować i walczyć, mały rembranding, dogadanie z Trzaskowskim. Był taki moment gdzie się zbliżali do PIS.


@Aik32fr45yd: Ja uważam, że KO powinna ustąpić miejsca Hołowni, szyld jest za bardzo podatny na propagandowe ataki nieprzychylnych mediów zwłaszcza pisowskich
@Aik32fr45yd: Natomiast Konfederacja nie ma praktycznie żadnych zdolności koalicyjnych, jest to zwyczajny szkodnik (jak każda skrajna partia polityczna a zwłaszcza prawicowa) która w kluczowych kwestiach zawsze zagłosuje razem z PiS nawet nie będąc z nimi w koalicji
@WilhelmNeuropek: PiS prędzej zrucha Konfederację tak samo jak zruchał Kukiz'15 zanim w ogóle będzie chciał wejść z nimi w koalicję xD
Konfederacja jest partią która nie ma praktycznie żadnych zdolności koalicyjnych - wejdą w koalicję z PiS = spalona, wejdą w koalicję z KO = spalona xD (w oczach ich tępych wyborców)
Sami zastawili na siebie pułapkę która odcina ich od realnej polityki, niech zdychają.