Wpis z mikrobloga

@Kaczus2B: Czyli nadal można chodzić bez maseczek? coś mi ktoś mówił że się prawo zmieniło no ale i tak u mnie w mieście policja nie wypisuje mandatów więc się tym nie interesowałem zbytnio :X
  • Odpowiedz
@Lesrley: no prawo sie zmienilo, to sa postanowienia po zmianie prawa, dlatego podaje. Jest kilka mi znanych wyrokow podobnych, ale na razie 2 z uzasadnieniem, to jest drugie. Stad podaje, tym bardziej, ze uzasadnienie troche inne, mniejsze, prostsze.
  • Odpowiedz
@kemek: uzywano art 54, co sady obalaly, wiec dodano punkt do art116 i to mialo pomoc (oraz wpis do ustawy punkt 13 o zakrywaniu ust i nosa), ale jak widac, zrobiono to zle i sady to podwazaja. Gdzies kilka dni temu widzialem film Pawla Nogala o tym, tłumaczył jakie między innymi błedy zrobiono ustanawiając prawo, które po prostu dalej jest wadliwe (pomijam tu już nawet konstytucyjność, bo jakby poprawnie zrobiono i
  • Odpowiedz
@Kaczus2B: czemu w uzasadnieniu jest 54 kw, skoro obwiniono go o 116 kw? xD

wygląda jak copy-pasta sędziego, któremu się nie chciało pisać uzasadnienia, ale copy-pasta ze stanu prawnego poprzedniego roku
  • Odpowiedz
@Radek41: ze względu na stworzenie równie blankietowego 116 1a. Właśnie PiS-owscy "myśliciele" wymyślili, że jak stworzą podobny przepis gdzie indziej, to on magicznie zacznie działać.
  • Odpowiedz