Wpis z mikrobloga

Dawno nic nie dodawałam, ale stwierdziłam, że się pochwalę!
Otóż rok temu wpadłam na pomysł, by poduczyć się trochę #blender i ogólnie #3d, by usprawnić proces tworzenia ilustracji (własne refki, ustawienia światła, kadrów itp.). I to była jedna z moich lepszych decyzji, bo bardzo lubię sobie podłubać jakieś proste rzeczy. No i o wiele szybciej rysuje mi się takie sceny, jak wiem, co gdzie stoi i jakiej powinno być wielkości ()

#rysujzwykopem #tworczoscwlasna
naczelnysmieszek - Dawno nic nie dodawałam, ale stwierdziłam, że się pochwalę!
Otóż ...

źródło: comment_161893973788OjuseUT4wjTQFhfwzGpC.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
Dobry wybór, zabawa w konstrukcje perspektywą wydaje się stratą czasu przy bardziej skomplikowanych scenach i łatwiej popełnić błąd, a tak masz gotowe i od razu możesz sobie inne ujęcia tej samej sceny potestować. Odwlekam zabieranie się za to, ale będzie trzeba.
  • Odpowiedz
@naczelnysmieszek: W Blenderze są fajne opcje do tworzenia grafiki 2D/3D, Grease Pencil i FreeStyle. Można używać ich do robienia komiksów i możesz przyspieszyć robotę jeszcze bardziej szczególnie przy komiksach.
Może trafiłaś na te tutoriale właśnie pod kątem do robienia komiksów?

Using Blender for Making Comics
Using Blender for Making Comics (Part 2)

Kanał: Paul O Caggegi (Blender: Grease Pencil/FreeStyle) Comics
Grease Pencil - Line Art Modifier in Blender 2.93 Alpha

How
  • Odpowiedz
@Trewor: oja dzięki za wszystkie linki! Kiedyś dostałam też namiary na jakiś tutorial od typa z KitBash3D. W sumie chętnie bym przyspieszyła rysowanie choćby trzeciego planu, który nie jest tak bardzo istotny.
Ja też nie czuję, że to "oszukiwanie", no bo kurde, poustawiałam te budynki, skomponowałam scenę, czy nawet sama to wymodelowałam - tak więc jest w tym mój udział. Nie po to mam dostęp do zaawansowanych narzędzi, by z nich
  • Odpowiedz