Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirasy, jestem na okresie wypowiedzenia. Od zawsze chciałem coś grzebać przy grafice, ogólnie branży kreatywnej. Co nieco ogarniam z fotografii, a więc jednocześnie nie jest mi obcy Photoshop. Szkolę się również na własną rękę w Illustratorze. Na te chwilę nie posiadam portfolio.
Moje pytanie, czy rekruterzy w takiej branży traktują cv jako pierwszy element portfolio? Czy cv zrobione w Illustratorze sprawi, że zwrócę uwage potencjalnego pracodawcę?
Poświadczonego doświadczenia nie posiadam, gdyż do tej pory robię w ogóle innej branży więc celuję raczej w jakiś staż czy inne proste zlecenia graficzne.

#cv #pracbaza #grafika #grafikakomputerowa #praca
  • 15
@masiej wrzucaj na behance, dobrze zrobione, czytelne CV też zrobi robotę. Bez portfolio nie ma nawet co podchodzić do rekrutacji, prawdopodobnie i tak dostaniesz zadanie/problem do zrobienia na miejscu po rozmowie żeby sprawdzić czy ogarniasz taki i taki materiał przy pracy. Mogą być różne kruczki w plikach które warto sprawdzić.

@masiej no nie wiem tam jeśli chodzi o printernie to: choćby elementy RGB w plikach do druku, brak spadów, niespodzianka - biały nadrukowany w projekcie czy za małe bitmapy w pliku, albo nasze ulubione masz tu do wyszparowania 120 zdjęć

@sorasill: @masiej: po rozmowie jaki luksus xD mi na jakieś 10 rozmów w życiu tylko na dwóch kazali zrobić po rozmowie w domu na swoim sprzęcie, a na 7 na żywca podczas rozmowy na cudzym sprzęcie o czym już pisałam i się zalilam na wypoku. Na początku jak się jest zielonką i nie ma doświadczenia to pracodawca traktujcie cie jak kolejne bydło do obory. Dopiero w momencie gdy zdobyłam doświadczenie
@masiej: A co do projektu CV, serio nie przesadzaj, zrob mega proste bez wydziwiania. Przetedtowalam to na swojej własnej skórze. Weź pod uwagę, ze najczęściej nie Brdzie cie rekrutowal grafik tylko ktoś z hr lub sam szef który na ten temat nie ma za wiele pojęcia i im bardziej powydziwiasz z wyglądem CV tym większa szansa, ze na starcie odrzuca twoja kandydaturę. Prosto jasno i czytelnie, bez zbędnych suwaków, grafik czy
@masiej: umiejętności miałam spore jak na juniora bo ogarnialam w tamtym momencie cały druk DTP i większość programów Adobe. Jeszcze za czasów gimnazjum zaczynałam robić gownografiki, a w okresie technikum pracowałam jako freelancer, jedyne czego mi brakowało to obycia w branży stacjonarnie bo większość juniora pracowałam zdalnie