Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 21
Skoro rasa człowieka jest jakoby narzuconym konstruktem, sztucznym dzieleniem zależnym tylko od melaniny w skórze ( ) to dlaczego nie tylko statystycznie i genetycznie ale nawet i fenotypicznie u wybielonych m*rzynów wciąż możesz dostrzec różnicę? ¯\_(ツ)_/¯

#rasizm #biologia #bekazlewactwa #neuropa ##!$%@? #rozkminy #blm #blacklivesmatter #murzyn #murzynkiboners #murzyni
wygolonylibek-97 - Skoro rasa człowieka jest jakoby narzuconym konstruktem, sztucznym...

źródło: comment_1618868870BnQDwEOrOBIkD6tYbSKAwB.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@wygolony_libek-97
@Ordo_Publius

A ja w sumie się nie znam na antropologii i tak szczerze i bez złej woli ciekawi mnie co w takim razie istnieje, skoro rasy nie istnieją. No bo to oczywiste, że różne grupy etniczne z różnych części świata diametralnie się od siebie różnią w wyglądzie. Kolor skóry, oczy, włosy, czaszki, układ szkieletu, nawet struktura mięśni czy inne szczegóły biologiczne. Istnieje jakieś specjalne określenie na rozróżnienie tych różnych grup ludzi?
  • Odpowiedz
@Trybun_Plebejski: Na pewno nie rasa, ponieważ różnice między ludźmi nie spełniają tych kryteriów.

" Istnieje jakieś specjalne określenie "

Np. osoba czarnoskóra, azjata, europejczyk. Nie są to rasy, lecz określenia wynikające z pigmentu skóry oraz miejsca urodzenia bądź pochodzenia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@wygolony_libek-97: murzyn różni się od białego, tak samo jak azjata też wygląda inaczej. Czy to wystarczy aby uznać za inną rasę? No to tu już można dyskutować. Zobacz jak bardzo różni się np. pies rasy York od Dobermana. Czy czarny od białego różni się aż tak bardzo?
  • Odpowiedz
@Seraphiel
@wygolony_libek-97
@Wojtekq
@Trybun_Plebejski
Widzę, że jesteście wyśmienitymi antropologami xD
To tylko wasz chłopski rozumek. Człowiek to nie jest ani pies ani kot.
Na przestrzeni wieków, ludzkie dna nie uległo większej zmianie, czego nie można niestety powiedzieć o zwierzętach, które uległy bardzo sporej genetycznej zmianie.
100 lat temu psy wyglądały trochę inaczej a ludzie nadal tak samo.
Homo sapiens to jedyny gatunek człowieka, nie ma ludzkich ras. To pojęcie odrzuca około 70
  • Odpowiedz
Widzę, że jesteście wyśmienitymi antropologami xD

@Filippa: nie jestem, zgadzam się z Tobą i przyznaję, że nie używałem stwierdzenia "rasa" w naukowym sensie, chodziło mi raczej o różnice fenotypowe; a tak w ogóle to celem mojego posta było przeciwstawienie się rasistowskiemu wydźwiękowi tego obrazka. Dziękuję za sprostowanie po roku. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz