Wpis z mikrobloga

Jakieś 2 lata temu przy dolnej szóstce zaczął mi się regularnie pojawiać jakiś bolbel z ropskiem. Odwiedziłem 2 dentystów i obaj na podstawie zdjęcia rtg zęba stwierdzili to samo - do wyrwania. Trzeci dentysta powiedział, że można spróbować leczyć kanałowo. Ząb wyleczony i bąbel przestał się pojawiać.

W ostatnim miesiącu na górze podniebienia zaczęło mi wychodzić coś podobnego - jakby pryszcz pod skórą który mogę wycisnąć i po kilku dniach pojawia się w tym samym miejscu. Odwiedziłem dentystę i bez robienia rtg szóstki stwierdził, że to może przez brak płukania zębów. Zacząłem je płukać, ale nie pomogło.

Od tygodnia mam bóle z tyłu głowy przy lewym uchu - takie jakby pulsowanie. W dodatku ciągle jestem bardzo zmęczony. Ktoś miał takie problemy? Ogólnie mam wrażenie że to od tej szóstki, bo mam też przy niej powiększone węzły chłonne (ale to akurat już mam od kilku lat). W dodatku jeden z tych dwóch lekarzy którzy zalecili wyrwanie to mocno ogarnięci specjaliści, ale jednak posłuchałem się kogoś innego, bo nie chciałem się pozbywać zęba :/ Ktoś coś poradzi, może ktoś z was miał podobne problemy?

#zdrowie #lekarz #medycyna #dentysa #stomatolog #silownia #mirkokosy #stomatologia
  • 7
@becvvv: Google powiada, że Zakład Pogrzebowy A.S. Bytom się Tobą interesuje. Jednak tak serio to może coś wewnątrz Tobie się również zbiera i ta ropa zaczyna uciskać jakieś nerwy.
@becvvv jeśli górna szóstka to moglo przejść w stan zapalny w zatokach. Zakażenie bakteryjne od zepsutego zęba przedostało się do zatoki i rozwija się stan zapalny. Stąd też może by zmęczenie bo to jeden z objawów przewlekłego zapalenia zatok
@becvvv: Podniebienie, a ząb dolny nie mają połączenia. Prawdopodobnie robi Ci się ropień od któregoś z górnych zębów. Być może jest też zębopochodne zapalenie zatoki szczękowej. To z płukaniem jamy ustnej to jakaś herezja. Węzły powiększone mogą być od górnych zębów jak i dolnych. Dolną szóstkę zostaw w spokoju.