Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Elo. Pytanie jest głównie do osób pracujących w HR. Ale też może ktoś inny mi podpowie.

Jestem w nowej firmie [KORPO] na okresie próbnym. I powiem szczerze, że bardzo średnio mi się podoba - brak wdrożenia, brak szkolenia, taka sobie atmosfera, "rób zadania" i do tego co innego na rozmowie rekrutacyjnej, a co innego w realu.
Do rzeczy: myślę nad odejściem z firmy i zastanawiam się nad dwoma scenariuszami : 1. odejść wraz z końcem okresu próbnego; 2. gdy zaproponują dalszą umowę to podpisać i jeżeli nic się nie zmieni to odejść po np. 5-6 miesiącach.
Czego się obawiam w scenariuszu 1? Boje się, że pójdę do kolejnej firmy, okaże się że jest jeszcze gorzej albo nie zaproponują mi przedłużenia umowy i będę 2*okres próbny. A niestety już nie jest tak różowo jak do tej pory i obawiam się że mogę mieć problem z firewallem HRowym. A w scenariuszu nr 2 pokażę, że to nie mi podziękowali za współpracę tylko ja im.
Dodam też, że w poprzednich firmach miałem 3.5 roku doświadczenia, tyle że były to dwie małe firmy zatrudniające do 50 osób.
Co byście doradzili?

#hr #programista #pracawit #praca

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #607d9daa919c6e000abfefb2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 3
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeśli ci się nie podoba to kończ po okresie próbnym i tyle. Wmawianie sobie że może będzie lepiej albo że możesz trafić gorzej prowadzi jedynie do frustracji i wypalenia zawodowego.
Pamiętaj, okres próbny ma służyć nie tylko pracodawcy, ale i pracownikowi.
  • Odpowiedz