Wpis z mikrobloga

@vertical: też nie wiem co jest ze mną nie tak prawko mam od roku zdążyłem objechać już prawie całą południową Polskę głównie (małopolska, podkarpacie) jednak zawsze gdy wjeżdżam do Krakowa zawsze się stresują kiedy mam przejechać przez krzyżówkę z torowiskiem(,) chyba ze mną jest coś nie tak
@nikita1: Proszę, ten oto tramwaj po lewej wyjeżdża z podporządkowanej Dominikańskiej w Krakowie w prawo w Świętej Gertrudy, gwarantuję że tramwaj ma A-7. W oddali widać jadący z naprzeciwka drogą z pierwszeństwem czyli Świętej Gertrudy samochód, gwarantuję że ma D-1, można sprawdzić sobie znaki. Oczywiście brak sygnalizacji. Czyli co, ten samochód jadący drogą z pierwszeństwem ustępuje temu tramwajowi?
Pobierz vertical - @nikita1: Proszę, ten oto tramwaj po lewej wyjeżdża z podporządkowanej Dom...
źródło: comment_1618836052jqAiIZpeIIjxkCc8Qyvf3R.jpg
no jasne, ale są przecież znaki pierwszeństwa.


@nikita1: No są. To dlaczego tu jest napisane:

bez sygnalizacji tramwaj ma zawsze pierwszeństwo


Jak nie zawsze bez sygnalizacji ma? :)
Zatem powyższe to nieprawda bo są sytuacje bez sygnalizacji, gdzie nie ma. Ja bym inaczej podsumował pierwszeństwo pojazdów szynowych:

Tramwaj ma pierwszeństwo i ustępuje pierwszeństwa normalnie jak wszyscy z dwoma wyjątkami:
1. W sytuacji równorzędnej ma pierwszeństwo, jak napisał @kalmarai
2. Jak zjeżdża
@kalmarai: kolejne pytanie. Co jeśli jedziesz równolegle z tramwajem(w tym samym kierunku sie poruszacie), masz go po swojej lewej i na skrzyżowaniu kierowanym sygnalizacją świetlną jedziesz prosto a tramwaj skręca w prawo. Przepuszczasz tramwaj?