Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
Chciałbym współczuć ludziom braku własnej #nieruchomosci ale słysząc i widząc niejednego takiego zrzucającego winę na wszystko i wszystkich nie jestem wstanie wam współczuć szczególnie wiedząc ile sam musiałem przejść żeby te upragnione M kupić.

Ustalmy na początku jedno: tak Polska to #!$%@? kraj i tak kupienie mieszkania powinno być łatwiejsze i mniej obciążające ALE... jest jak jest.

Więc jeżeli jesteś wiecznym narzekaczem i kupienie #mieszkanie przerasta Twoje możliwości to wiedz że to niczyja więcej wina jak Twoja i Twoich decyzji życiowych.

Ile to ja razy widziałem równolatków którzy mieli cały słownik frazesów na deweloperów, na właścicieli mieszkań, banki czy gospodarke przy jednoczesnym braku zarzutów do siebie w kwestii niemożności kupienia #mieszkanie.

Ile razy widziałem świadomie podejmowane decyzje o przepier*oleniu kasy na podróże, gadżety czy podwyższeniu finansowej inflacji życiowej przy każdej podwyżce w pracy. Ile razy podjeliscie decyzje o wygodnym przepier*leniu czasu podczas gdy inni walczyli o wykształcenie, pracę i własne biznesy?

Zaraz powiecie: ale nie można żyć jak robak, trzeba mieć coś z życia.

Owszem ale to już miejcie pretensje do historii że urodziliscie się w czasach i miejscu gdzie nie macie luksusu posiadania własnego lokum i jednoczesnego komfortowego życia ze zwiedzaniem świata i posiadaniem zabawek.

Kończąc te ścianę tekstu mam jedną radę. Zesraj się a dobiegnij do celu. Dzisiaj nie ma półśrodków. Jeżeli nie zawalczysz ale tak na 100% swoich umiejętności bez lipy to spedzisz jak te przegrywy całe życie na narzekaniu.
  • 13
@wpoldokomina: zgadzam się że władza jest ostrym przeszkadzającym w procesie zbierania pieniędzy na cokolwiek dużego ale pamiętaj że nie jesteś sam, cały rynek chętnych na mieszkania to dotyka. Mnie również to dotknęło bo uparłem się że 20% wkładu własnego mnie nie zadowala więc dojechałem do 60%
kupienie mieszkania powinno być łatwiejsze


@d4rkvn: Nie zgadzam się z tym. Łatwiejsze powinno być wynajęcie mieszkania z w miarę niewysokim czynszem i z gwarancją że cię nikt nie wyrzuci z miesiąca na miesiąc. Niech mieszkania kupują ci których na to stać - pozostali powinni mieć możliwość normalnej egzystencji i założenia rodziny.

Oczywiście w tej kwestii Państwo daje dupy od lat - mieszkań komunalnych brakuje a jak są to są w bardzo
@d4rkvn: okej, ale nie mów, ze to tylko wina ludzi, bo to nie tak, teraz serio jest ciężko wejść na rynek mieszkaniowy bo ten wkład własny trzeba zebrać a każdy dzień zwłoki odsuwa Cię coraz mocniej.
Zesraj się a dobiegnij do celu


@d4rkvn: to ja wolę wersję, że zacytuję utwór co mi ostatnio wpadł w ucho:

Do celu w swoim tempie idę człap człap człap

Powoli konsekwentnie tak buduję swój swiat

I mi się nie śpieszy bo mnie cieszy co mam

Nigdy ponad stan TRL TRL TRL