Wpis z mikrobloga

Mam dziwne wrażenie, że te kalkulatory kalorii to jakaś lipa nad lipami.

Według nich powinienem spożywac jakieś 2300 kcal, żeby rekomponować sylwetkę.

Tymczasem ja od miesiąca nie przekraczam 2000 kcal (nie licze codziennie, ale jem dosłownie to samo w tych samych ilościach więc na oko wiem, że mam koło 1900), więc nawet gdybym przekroczył odrobinę w górę, to i tak powinienem zrzucać tłuszcz.

A tymczasem opona na brzuchu za #!$%@? nie chce zlecieć ( a robię co 2 dzień trening oporowy + 2 dni cardio koło 40 minut)

A co zabawne, ja się ponoć niebezpiecznie zbliżam do swojego PPM czyli 1670 xD. Więc nie wiem co tu się dzieje.

Więc mam pytanie - jaki kalkulator kalorii jest najlepszy w swoim wydaniu? Ewentualnie jak profesjonalnie obliczyć swoje zero kaloryczne?
#mirkokoksy #kalorie #dieta
  • 21
@Jason_Stafford: No nie wiem - moja dieta jak policzyłem to spokojnie dobija do tych 1900 kalorii.

Na śniadanie od 2 miesięcy owsianka koło 600 kalorii (100 ml woda, 100ml mleko 2%, 60g płatki, odżywka białkowa, łyżeczka masła orzechowego, pół banana, owoce leśne)

Obiad to kurczak, kasza, warzywa na patelnie ( w różnych konfiguracjach)

A kolacja do jajecznica z dwóch jaj, serek wiejski wysokobiałkowy, papryka i sałatka z rukoli.
Tymczasem ja od miesiąca nie przekraczam 2000 kcal (nie licze codziennie, ale jem dosłownie to samo w tych samych ilościach więc na oko wiem, że mam koło 1900), więc nawet gdybym przekroczył odrobinę w górę, to i tak powinienem zrzucać tłuszcz.


@ponerLokej: Bardzo wiele osób sie juz przejechało na takim mysleniu :) Albo liczysz na 100% lacznie z ketchupem i marchewka, ale nie liczysz i nie wiesz ile jesz kalorii. Co
tak się waha zaleznie od pory dnia


@ponerLokej: Waż się codziennie rano w takich samych warunkach a potem wyciągaj średnią z tygodnia.
Poza tym pytałem raczej czy w ciągu tego miesiąca waga schodzi, czy stoi.

Ogólnie tłuszcz z brzucha u facetów schodzi w ostatniej kolejności, więc po prostu trzeba być cierpliwym. Jak masz mało mięśni to będzie dodatkowo bardziej widoczny.
@ponerLokej:

1. nie liczę i na oko -> To zacznij liczyć. Wszystko.
2. 1kg tłuszczu to jest 9k kcal. Powiedzmy nawet, że jesteś te 300 kcal deficytu faktycznie. To oznacza że zrzucenie kilograma tłuszczu zajmie ci 30 dni. Napisałeś, że robisz tak o miesiąca, więc mógłbyś liczyć na ten 1kg w dół (przy założeniu że faktycznie dobrze liczysz na oko, co w 99% przypadków nie jest prawdą).
@kubraczek: ogólnie moja sylwetka obecnie wygląda tak, że nie bardzo wiem w którym kierunku teraz iśc by wyglądać "lepiej" - czy chudnąć, czy jednak lecieć z budową mięśni. Bo to jest tak, że schudłem - od 6 miesięcy zrzuciłem 14 kg, ale jestem na etapie takiego "limbo" - zastoju.
@kubraczek: > Ogólnie tłuszcz z brzucha u facetów schodzi w ostatniej kolejności,

No właśnie ja się dziwiłem, że wszystkie koszulki zaczynają u mnie przypominac piżamy, a spodnie nadal się nie dopinają, już nie mówiąc o tym, że się z brzucha wylewa.
@ponerLokej: kalkulatory to dobry punkt wyjścia. Wylicza Ci tyle i tyle i od tego zaczynasz, a potem dostosowujesz resztę. Jak przy jedzeniu tych 1900-2000 nie chudniesz, to albo zmniejszasz ilość kalorii albo dodaj więcej ruchu. Ale polecam Ci policzyć chociaż z tydzień kalorie dokładnie, żebyś się przekonał ile faktycznie jesz, bo schodzenia poniżej 2k dla faceta przy takiej ilości ruchu jest mniej fajne, niż dokładne liczenie kalorii ( ͡º ͜
No ale jak jest to ten sam posiłek w tych samych ilościach? To też jest sens?


@ponerLokej: Na pewno liczysz wszystko z wagą z ręku? Bo 95% ludzi którzy maja problem z dietą jak się ich przycisnie to wychodzi że w sumie nie wszystko liczą. Tutaj zjedzą dodatkowego banana, tam nie wliczą ile słodzą, keczupu i masła nie liczą i wychodzi że zamiast 300kcal deficytu maja 100 nadwyżki ( ͡°
@5da4266d3de6dbaf425a2d4fc16225d0:
Znaczy, ja celuję w ładną, wysportowaną sylwetkę. I przede wszystkim chcę uwidocznić sześciopak. I w sumie jestem w takim punkcie, że właśnie schudlem i w sumie powinienem mieć chociaż fajny zarys mięśni.. i nic. Ale z drugiej strony zaczynam powoli wyglądać zbyt chudo. Dlatego sam zastanawiam się co w tej chwili począć.