Wpis z mikrobloga

#bitcoin #dogecoin #kryptowaluty
Kontynuacja "Siema, znalazłem swój stary portfel DOGE"


Historia zakończona happy endem - zdołowany bezwzględną matematyką zgłosiłem się o pomoc do kogoś, kto robi to za 20% 'znaleźnego'. Namiar zdobyłem dzięki temu, że miał na stronie zamieszczony poradnik, który pomógł mi kiedy próbowałem samemu - kolejny dowód na to, że dawanie czegoś od siebie w celu promocji zawsze działa.

Usługa wymaga zaufania, dane które dostarczamy mogą dają pełną kontrolę nad środkami. Temat na btctalk ma już parę lat, postanowiłem zaryzykować - w moim przypadku mówimy o wartości ~$1500, więc z jednej strony dużo łatwiej coś takiego oddać w nieznane ręce, z drugiej takie kwoty najczęściej kradną bo mało kto się zaangażuje żeby to odzyskać.

Od samego początku dobry kontakt, wymiana dosłownie 5 maili i po 3 dniach hasło złamane, prowizja pobrana i środki są na moim koncie (poprosiłem o przelew). Nic dodać, nic ująć - pełna profeska :).

https://walletpasswordrecovery.com/ - strona rzeczonego fachowca
https://dogechain.info/address/DCvg9ioamfZ9RmtxkrktmJh9hVbN6zKjVP - środki z mojego portfela ruszone po 7 latach :) Such sentyment.

Co do samego hasła - wskazówki jakie dałem od siebie były kompletnie bezużyteczne, w rzeczywistości było to 13 znaków, wszystko lower case - 2 polskie słowa - nie pytajcie co tam się odjaniepawliło w 2014 :D. Dlatego też trzeba mieć na uwadze, że czas oczekiwania może być znacząco różny.

  • 23
  • Odpowiedz
@blacktyg3r: Jak technicznie hasło jest odzyskiwane, gdzie znajdę legit info? Od ostatnich wzrostów mam parę haseł w głowie których mogłem użyć. Mój dysk twardy na którym jest wallet został zarekwirowany przez niebieskich ~4 lata temu. Cały czas czekam na zwrot, dogów jest tam ponad 100k sztuk. 20% to całkiem sporo, wolałbym spróbować samemu ( ͜͡ʖ ͡€)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@blacktyg3r: no i historia z happyendem ;) sam bałbym się skorzystać z usług kogoś kto zajmuje się odzyskiwaniem haseł. Nie chcieli/nie chciał pieniędzy przed podjęciem się złamania hasła? Tylko prowizja w przypadku udanego złamania?
  • Odpowiedz
@rossecki: Co to jest "adres walleta"? W tym wątku jest mowa o pliku "wallet.dat", który nie jest tym samym co adres Bitcoin/Dogecoin/whatever. W pliku tym, oprogramowanie portfela typu "Bitcoin Core" przechowuje listę twoich adresów publicznych i kluczy prywatnych. Plik taki jest zwykle zaszyfrowany wymyślonym przez ciebie hasłem, więc zwykle łatwiej je zgadnąć niż klucz prywatny, który jest praktycznie nie do zgadnięcia.
  • Odpowiedz
@Furgas: Chyba odpowiedziałeś na moje pytanie ale chodziło mi dokładnie o:

1. Wyciągam sobie z wallet.dat przy pomocy JohnRipera -> $bitcoin$64$....$00
2. Nie znam hasła i już komp mi dymi od prób hashcatem
3. Chciałbym w takim razie skorzystać z usług ^^^
4. Wymagają wysłania następujących rzeczy "Walled.dat albo Hash z pt.1, Amount, Typ i adres walleta żeby pewnie zweryfikować czy rzeczywiście ma te
  • Odpowiedz
@rossecki: Dobre pytanie, soft którym to robiłem ewidentnie szukał passphrase na podstawie tego hasha, więc wydawałoby się że będzie tylko znał hasło do Twojego portfela, nie mając go. Z drugiej - jeśli da się z tego hasha wyczytać hasło, to pewnie i priv key a więc jeden uj ( ͡° ʖ̯ ͡°).

Podstawowa wiedza, ale szczerze nie wiem.
  • Odpowiedz
@obersturmbaufuhrer: Tylko prowizja za udaną próbę. Ogólnie może jestem naiwny, ale tak jak w dark marketach, tak tutaj wierzę, że Ci ludzie żyją z tego co robią dobrze, a nie z kradzieży. Brak regulacji nie wpływa na podejście do biznesu wśród uczciwych ludzi, a nieuczciwi i tak mają w dupie reguły i regulacje :). Chłopak od kilku lat zbiera opinie, nie opłaca się małą chochlą raz nabrać, skoro łyżeczką można
  • Odpowiedz