Wpis z mikrobloga

Kochane Mirki z #bushcraft obejrzałem mnóstwo materiałów, ale nadal nie wiem jaki namiot, mate/karimate kupić oraz śpiwór... Szczególnie dla gościa 195 cm, 100 kg. Głównie wyprawy rowerowe + nocowanie. Ktoś może coś polecić sprawdzonego? Budżet wiadomo, lepiej jak taniej, ale rozumiem że kilka stów trzeba wyrzygać za dobry (lekki) sprzęt i jestem na to przygotowany. Nocowanie wiosna, lato, ciepła jesień. Zime spędzam w domu ;-) Dajcie jakieś sprawdzone patenty, raczej myślę o namiocie 2os. różnice wagowe między 1 a 2 osoby są znikome a lepiej mieć trochę więcej miejsca.

#kiciochpyta #survival #namiot #spiwor #karimata #pytaniedoeksperta #rower
zdjęcie poglądowe, choć ten model wygląda zacnie
niemowienie - Kochane Mirki z #bushcraft obejrzałem mnóstwo materiałów, ale nadal nie...

źródło: comment_1618783729M5jFzXrgyeARKBvd4kzxXs.jpg

Pobierz
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@niemowienie: dobra niemowie nie, że jestem niemily, ale stracę kolejne. W tej cenie i tego typu brałbym z chin Lanshan 2, podróbka Zpacks duplex, który kosztuje 3k i trzeba ściągać od wujka sama. Główna różnica poza ceną ;) jest taka, że jeden jest z nylonu, drugi z dyneemy. Co lepsze i czy warto na pewno wiesz, skoro tyle się naoglądałeś :)
@niemowienie: ja właśnie na rower z nocowaniem mam tarpa od fjord nansen + hamak z decathlonu + materac izolujący dmuchany link + śpiwór zimowy z decathlonu (dawało radę elegancko gdy było około 8 stopni w nocy i wbrew pozorom jest mocno kompatkowy) śpiwór.

Na ten sezon zdecydowanie zaopatrzę się w hamak z moskitierą, najlepiej "fabrycznie" wbudowaną, zamierzam kupić jedno z najlepszych
http://lesovik.eu/sklep/draka-pine-amber/
Śpiwór teraz raczej bym brał albo od fjorda
@niemowienie: Ja planuję jednonocne wypady w dobrą pogodę, gdzie przelotny deszcz może się przytrafić tylko przypadkiem. Kupiłem najtańszy namiot z aliexpress za 40 zł - jednowarstwowy "tomsho 2". Kładę się po skosie, ale to przy 186 cm wzrostu, ale jeszcze jest trochę miejsca. Działa dobrze jako moskitiera i chroni przed poranną wilgocią. Śledzie wyrzuciłem, waga zestawu 950g.
@niemowienie: DD to zło, regularnie kłamią w opisach swoich produktów - np podając wartości bez uwzględnienia szpilek, a ich przykładowe ludziki do pokazania ilości miejsca w namiotach wyglądają jak na obrazku poniżej.
Jak możesz - idź w hamak, come to the dark side, we have cookies. Pytaj, będzie Ci odpowiedziane.
Jeśli potrzebujesz fajnego śpiwora, to rzuć okiem na ofertę Aury. Na Twoje potrzeby - polecam AR1 300/800, lub NOM1 300/800. Chyba,
@niemowienie: Ja mam coś takiego - połączenie tarpa, ale i namiotu. Ja za bardzo zawiewa po prostu sobie zamykasz. Jak pada siedzisz sobie pod daszkiem.
https://pl.aliexpress.com/item/4000299661526.html
Przetestowane wielokrotnie, zarówno wczesną wiosną, latem i jesienią. W zimie nie testowałem. Mogę polecić z czystym sumieniem - mam 194cm i 108 kg a miejsca i tak jest tyle, że spokojnie nawet 2 osoba się zmieści :) Waga całkowita 1450g - możesz sobie przytroczyć do