Wpis z mikrobloga

c) przy prywatnej służbie zdrowia płacisz na polisę dzięki której możesz korzystać z usług


@Shatter: Jeśli jesteś:
- młody
- zdrowy
jeśli na jedno z powyższych odpowiedziałeś negatywnie to zapomnij że stać byłoby ciebie na ubezpieczenie z polackiej wypłaty. W USA minimalny pakiet to jakies 500 dolków ale w tym nie masz wielu usług.
no w USA są ceny jak w USA, bo i zarobki są jak w USA, a u nas, co ciekawe, nie jest USA.


@Shatter: U nas jest wcale wiele nie taniej, podstawowy program nie zawierający praktycznie nic poza konsultacjami i podstawową diagnostyką kosztuje 200zł.
no w USA są ceny jak w USA, bo i zarobki są jak w USA, a u nas, co ciekawe, nie jest USA.


@Shatter: Znalazłem dla ciebie specjalnie ile kosztuje ubezpieczenie w USA dla rodziny (mediana przychodu rocznego gospodarstwa w Nowym Jorku to 64k dolków), czyli rodzina która składa się z 2 dorosłych plus dziecko zapłaci w najniższym pakiecie 1400dolarów miesięcznie czyli 16800 dolarów rocznie przy dochodzie 64k. Super.

No i
Pobierz M.....e - > no w USA są ceny jak w USA, bo i zarobki są jak w USA, a u nas, co ciekaw...
źródło: comment_1618818397eyY3T3rgLqv97EGosAVB6n.jpg
a ile w Polsce składek taka rodzina odprowadza?


@Shatter: Stawka w Polsce jest stała i wynosi zaledwie 9% wynagrodzenia. W USA wychodzi 25% przy przeciętnym wynagrodzeniu ale dla tych zarabiających mniej wynosi więcej.
że w Nowym Jorku kwota może wydawać się duża, skoro to Nowy Jork.


@Shatter: Najpierw chcesz żeby porównywać z zarobkami, potem jednak "dużo bo NY"

Mówisz o medianie a porównujesz do "premium family".


Ktoś tu chce dyskutować a nie zna terminologii. Po Amerykańsku premium poprostu znaczy "pakiet". Nie ma cię co winić że tego nie wiesz bo to Amerykański a nie Brytyjski jakiego uczą nas w szkołach ale dyskutując warto poczytać
Dolicz też ile w Polsce się dopłaca za prywatne wizyty, porównaj również jakość służby zdrowia


@Shatter: Ja nie wydaje nic. Służba zdrowia w Polsce jak na te mizerne 100 dolarów jakie płaci się od przeciętnej wypłaty to zaskakująco dobra.
no bo NY XD wybrałeś chyba najdroższe miasto w stanach.


@Shatter: Tylko że w innych stanach to wygląda praktycznie tak samo(tylko że zarobki niższe)

I wcale nie napisałem że dużo, bo patrząc na jakość usług to i tak wypada lepiej niż w Polsce XD


Jakość jest lepsza bo i wyższe jest finansowanie. Znacznie wyższe. Przy takim finansowaniu jak jest w USA(narastającym) poziom opieki w PL byłby wyższy niż jest obecnie w
Problemem jest struktura.


@Shatter: No nie xD Udowodniłem tobie że amerykanie płacą absurdalnie wysokie składki a dostają mniej niż to co dostają Niemcy czy Brytyjczycy za mniej niż połowę tych pieniędzy.
Pewnie będziesz w niezlym szoku, gdy dowiesz się że większość placówek z lekarzami pierwszego kontaktu udzielającymi porady w ramach NFZ są prywatne


@Stanley666: No #!$%@? jak sam w takiej robię dzbanie xd Odróżnij poradę w ataku kolki nerkowej czy rozpoznania zapalenia oskrzeli na którą każdego stać od kosztów leczenia nowotworów które idą w czasami setkach tysięcy. Gwarantuje ci że nie znajdziesz lekarzy będących zwolennikami prywatyzacji służby zdrowia, bo zakończyłoby się to
Nic takiego nie udowodniłeś :|


@Shatter: No jeśli 16k USD rocznie na ubezpieczenie zdrowotne w którym musisz za przejazd karetką i tak zapłacić 1000 dolków nic nie udowadnia to chyba musimy skończyć dyskusję bo mam do czynienia z fanatykiem a na takich szkoda czasu.
@BigBadBootyDaddy: Dziwne, ja chodze do takich prywatnych przychodni z kontraktem NFZ i nie place. Moze pora odroznic prywatne placowki od ubezpieczenia lub jego braku? Miesci ci sie to w glowie ze panstwowy fundusz zdroeia placi prywatnej placowce za uslugi? A co jesli oprocz NFZ moglyby dzialac inne ubezpieczalnie, ktore rowniez musialyby gwarantowac co najmniej taki sam pakiet uslug?
Amerykański system jest bardzo skomplikowany, z różnymi naleciałościami. Można na jego temat doktoraty pisać. Ja wiem tylko trochę.

Dlaczego ubezpieczenie zdrowotne powiązane jest z pracodawcą (plus "pomostowa" COBRA)? Bo podczas II wojny światowej rząd zamroził płace, ale pozwolił dawać inne benefity. Takie jak ubezpieczenie zdrowotne.
Pobierz qris - Amerykański system jest bardzo skomplikowany, z różnymi naleciałościami. Można...
źródło: comment_16188469359PfsWZnirc5HcfrMjdH4uB.jpg