Wpis z mikrobloga

Straszne dylematy przy poszukiwaniach malo awaryjnego, ekonomicznego i prostego auta w ludzkich pieniadzach. Na pierwszy plan wysuwa sie #toyota #corolla E16 1.6+ lpg lub #mazda 3 2.0 120KM. Majac taki dylemat która opcje byscie wybrali? Ewentualnie ktory ma mniej bolaczek i jest prostszy w serwisowaniu? Cena podobna ok 50-60k #motoryzacja #auto #samochody
  • 13
@mor3nko mazdę, jednak jak jechałem nią to fajnie się jeździ jeszcze taką pojemnością ale to jest słabe, do normalnej jazdy spoko, miasto i takie przelotowe prędkości 90-130 ale coś więcej.. lipa. Jest chyba jeszcze wersja tego silnika 160km i to podobno już jeździ jak na 2.0 przystało.
@zmudeg tak wiem, mazda by sie poruszala jako PB. Myslalem o megane ale te ich rozwiazania mnie przerażają (jak wymiana zarowki przez nadkole i kto wie co jeszcze)
@mor3nko: Corolla pod lpg również nie jest dobrym pomysłem. Podtrzymuje propozycję @zmudeg. Szukaj Megane III z 1.6. Silnik idealny do gazu ale trochę mułowaty, za to nie będzie gniła w przeciwieństwie do Mazdy. Możesz próbować upolować wersję Megane z silnikiem 2.0 który można powiedzieć kocha gaz. Ale nie wiem jakim budżetem dysponujesz.
@zmudeg
@ksiak na otomoto jest znikoma ilosc meganek z lpg. Dodatkowo o ile te dosc młode meganki sa ladne i fajnir wygladaja (ale chyba maja juz bezposredni wtrysk wiec slabo pod lpg), to te starsze czyli 6-7 letnie to w srodku sa tragiczne.
Silnik 1.6 132KM corolli to popularne rozwiazanie pod lpg, nie ma z nimi problemu czy przeciwskazan.
@ksiak malo, do pracy mam 10 km w dosc sporych korkach (krk). Ale srednio 2 razy w miesiacu robie trase 300km. Dlatego musi byc to auto choc troche ekonomiczne w miescie dlatego mysle o lpg tak jak mam obecnie, ale z drugiej strony musi dosc swobodnie osiagac te 140 na autostradzie. Obecnie mam gruza e46 i jeszcze chwilę a bedzie biodegradowalny. Srednio robie 12k km rocznie
. Srednio robie 12k km rocznie


@mor3nko: to zobacz sobie jednak na Megane IV i poczytaj jak wygląda spalanie bo przy takich rocznych przebiegach według mnie LPG wcale nie jest Ci tak bardzo potrzebne.
Srednio robie 12k km rocznie

@mor3nko: w takiej sytuacji spalanie cie srednio obchodzi. tak jak kolega wyzej pisal, mozesz rozwazac megane, silnik co prawda jest lapczywy, ale za to calkowicie bezproblemowy (jezeli chodzi o III). minus taki, ze troche muł