Wpis z mikrobloga

Nie ma już odwrotu. Znalazłem super dom na obrzeżach Ostravy (praca zdalna anyway), zamknąłem CEIDG i od maja opuszczam ten nieludzki karton. Różnica na podatkach to 37% na plus dla mnie. Czechy to laicki, liberalny kraj. Opowieści, że w polszy za 0.000001g suszu roślinnego grozi prokurator a rząd jawnie dyskryminuje nie-katolików budzą powszechne niedowierzanie. Genialna infrastruktura i opieka medyczna. Daję sobie dwa miesiące na zadomowienie. W lipcu ściągam całą rodzinę. Ale nie martwcie się, będę czasem przyjeżdżał na tanie zakupy gdzieś blisko granicy to popytam jak tam się żyje z prawie 50% podatkiem dochodowym, w zamian za który możecie liczyć na profesjonalne i na wysokim poziomie... gówno i dwuletnie kolejki do lekarza oraz edukację polegającą na 30 godzinach religii w tygodniu. Szczerze to nie żal mi nikogo kto zostaje.

Zostajesz - jesteś frajerem - czyli Polska to idealny kraj dla ciebie!

#nowylad #bekazpisu
  • 29
  • Odpowiedz
@towinatuska: podatki dla działalności gospodarczej są niższe w Czechach ale opodatkowanie pracy na etacie nie widzę, żeby było jakoś super xd plus nie są wiele wyższe ogólnie te zarobki przy wyższych kosztach życia. A ta super czeska służba zdrowia sobie tak samo poradziła w trakcie epidemii jak Polska czyli bardzo chu****. Ale fakt lepsza niż u nas. Liberalny kraj? To, że Czesi są mniej religijni nie znaczy, że to liberalny
  • Odpowiedz
Różnica na podatkach to 37% na plus dla mnie


@towinatuska: ciekawe jak wejdzie nowy socjalizm aka nowy ład to o ile będziesz do przodu. Czy to już z uwzględnieniem tych podwyżek (ale nie wiem czy konkretne liczby są znane już)?

za 0.000001g suszu roślinnego grozi
  • Odpowiedz
@kotos00: na pocieszenie, Czechy to nie Niemcy czy jakaś Dania - tam zarobki są tylko niewiele wyższe niż w Polsce a u nas jest taniej. Tak naprawdę to wyraźnie wyższe zarobki są tylko w fabrykach, szczególnie dla wykwalifikowanych pracowników - ale i tak to dużo mniej niż w Niemczech gdzie bardzo potrzebują takich pracowników. Za to w wielu branżach np w Warszawie zarobi się 5000 złotych w Czechach 6000, może
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@towinatuska: typie, ty Czechy znasz tylko z wykopu xD
większość Czechów to rasiści i ksenofoby, a zamiast zamiast chodzenia do kościoła to wierzą we wróżki i czary
a ich partia rządząca to trochę pis w wersji light, ma podobne zapędami korupcyjne i nepotyczne
  • Odpowiedz