Wpis z mikrobloga

@XXUnthinkableXX: xD a na urodzenie się w Polsce, w polskiej rodzinie (choć nazwisko mam ormiańskie ( ͡ ͜ʖ ͡) to niby mamy jakiś wpływ? Z jakiej paki miałbym się niby czuć Niemcem albo Brytyjczykiem, skoro nim nie jestem?
Rozumiem, że ty możesz czuć dumę z bycia gejem. Dlaczego więc ja nie mogę być dumny z bycia Polakiem?
  • Odpowiedz
@Ponury_Dewiant na urodzenie sie w Polsce nie miałeś wpływu ale za to na patriotyzm zdecydowanie
Pisałem tam o miłości do kraju a nie narodu
Nie czuję z tego dumy i nie twierdzę że nie możesz być dumny z bycia polakiem zapytałem tylko dlaczego kochasz akurat ten kraj
  • Odpowiedz
zapytałem tylko dlaczego kochasz akurat ten kraj


@XXUnthinkableXX: to ci odpowiedziałem, że jestem Polakiem, urodziłem się w Polsce, moim językiem ojczystym jest polski, więc poczuwam się do bycia polskim patriotą. Patriotyzm to umiłowanie ojczyzny, a ja to właśnie uczucie do niej żywię.

Nie mam zaś nic przeciwko innym narodom. Niemcy bardzo lubię, Berlin jest moim ulubionym miastem na jakiś wypad (nawet na weekend; mam tam bliżej niż do Warszawy), uwielbiam niemiecką piłkę, ale tam nie mieszkam i nigdy nie mieszkałem na co dzień, dlatego nie miałem jak wsiąknąć w ich kulturę, społeczeństwo czy też poznać od podszewki trapiące ich problemy. W jaki więc sposób miałbym zacząć nazywać się niemieckim patriotą? Albo patriotą jakiegokolwiek
  • Odpowiedz
@Ponury_Dewiant: Jesteś polskim patriotom tylko przez rzeczy na które nie miałeś wpływu?

W jaki więc sposób miałbym zacząć nazywać się niemieckim patriotą? Albo patriotą jakiegokolwiek innego kraju?


nie widzę problemu w tym żebyś nazywał się niemieckim
  • Odpowiedz
Jesteś polskim patriotą tylko przez rzeczy na które nie miałeś wpływu?


@XXUnthinkableXX: jesteś jakiś opóźniony? Patriotyzm odnosi się tylko do ojczyzny, a moją ojczyzną jest Polska. Nie, nie miałem wpływu na to, gdzie przyszedłem na świat i zostałem wychowany, ale - czuję się dobrze będąc Polakiem, chcę być nim nadal, bo nie mam na tym punkcie żadnych kompleksów.

nie widzę problemu w tym żebyś nazywał się niemieckim
  • Odpowiedz