Wpis z mikrobloga

#psy #pies #afera
Odnośnie tego znaleziska (i wielu innych podobnych): https://www.wykop.pl/link/6063565/panie-prosze-sie-nie-bac-piesek-nie-gryzie-przeciez-to-mila-rasa-lodz/

Przydałaby się jakaś strona z mapą, na której ludzie zgłaszaliby obserwacje przedstawicieli najgroźniejszych ras psów (lokalizacja + np. zdjęcie psa).

Według polskiego prawa najagresywniejsze psy to m.in.:
1. amerykański pit bull terrier
2. pies z Majorki
3. buldog amerykański
4. dog argentyński
5. pies kanaryjski
6. tosa inu
7. rottweiler
8. akbash dog
9. anatolian karabash
10. moskiewski stróżujący
11. owczarek kaukaski

Ile tragedii jeszcze musi się wydarzyć, żeby zabroniono hodowli tych bestii. Przynajmniej w miastach.
Trolljegeren - #psy #pies #afera
Odnośnie tego znaleziska (i wielu innych podobnych)...

źródło: comment_1618734639W1LsLbIAAUKKb57G02O14f.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Trolljegeren: a ile jeszcze tragedii musi się wydarzyć, żeby wykopki zrozumiały, że to wina wlasciciela, a nie psa? Pies z natury pokazuje swoją dominację, a że wlasciciel jest idiota i prowadzi w mieście takiego psa na luźnej lince to nic dziwnego, że taki był finał. U mnie na osiedlu lata luzem Cane Corso i wlasciciel nie widzi w tym problemu. Dopóki jest szczeniakiem problemu nie ma, ale predzej czy później dojdzie
  • Odpowiedz
a ile jeszcze tragedii musi się wydarzyć, żeby wykopki zrozumiały, że to wina wlasciciela, a nie psa?


@lemansblue: ... to czemu po każdej masowej strzelaninie jest dyskusja o zakazywaniu posiadania broni a nie leczeniu psychopatów? ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
prowadzi w mieście takiego psa na luźnej lince to nic dziwnego, że taki był finał


@lemansblue: Dla ciebie sytuacja, w której jeden pies zagryza drugiego jest normalna? Nie ma w tym nic dziwnego?
Gdybym chodził po mieście z tygrysem na smyczy (dając względną gwarancję, że jestem w stanie go opanować), to nie miałbyś nic przeciwko?
Powodzenia w hodowli "szakala".
Trolljegeren - > prowadzi w mieście takiego psa na luźnej lince to nic dziwnego, że t...

źródło: comment_1618736191v3kt6BClifLKYcmXQXoaoT.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@lemansblue: równie dobrze można trzymać w domu tygrysa, dopóki właściciel nad nim panuje też nie będzie problemu... Chyba że jakieś dziecko przyjdzie w odwiedziny do kolegi. Op ma rację - przebywanie w mieście, wśród ludzi - rodzi pewne ograniczenia. Jako społeczeństwo nie mamy żadnych (0) korzyści z tych ras. Psiarze kupiliby sobie inne, a na ulicach byłoby ciut bezpieczniej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Trolljegeren: widac jak się znasz xD Bullterrier miniaturowy nie jest rasa agresywna, wrecz przeciwnie, ale co Ty tam wiesz. Poczytaj najpierw za nim zaczniesz się mądrować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Trolljegeren: @Wolnomysz: @lemansblue:
Dyskusja powinna iść w zupełnie innym kierunku: czemu polskie prawo pozwala na rozmnażanie tychże psów w kompletnie niekontrolowanych warunkach w zalegalizowanych pseudohodowlach pod szyldami stowarzyszeń. Psy bez żadnych testów psychicznych, badań zdrowotnych, weryfikacji zgodności z wzorcem, wszystko robione tylko dla zysku. To są prawdziwe przyczyny tego typu historii, nie konkretna rasa
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Wolnomysz: zgadzam się, natomiast i z kundla można zrobić zabijakę. Oczywiście skala nie jest taka jak na tym filmiku bo kundel nie ma tyle siły i takiej budowy. Dla mnie patologia w Polsce są pseudohodowle nastawione tylko na zysk i typowy Seba z osiedla, który kupuje groźnie wyglądającego psa, zeby mieć respekt na dzielni. Sprzedaja komu popadnie. Ja jak kupowalem psa to 3 razy jechalem na spotkania z hodowca, rozmawialiśmy, sprawdzał
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@robertx: dokladnie tak. Ale wykopki i tak stwierdza ze to wina psa i powinno się go uśpić. Takie mamy społeczeństwo, niedouczone. Nie ma żadnej kontroli nad pseudohodowlami, ludzie kupuja psy nie wiedząc nic na ich temat. Hodowca od którego kupilem psa, przygotował go bardzo dobrze, co miesiąc dzwoni i pyta mimo, że mam go 2 lata. Tak to powinno wyglądać. A po odbiorze szczeniaka, szkolenie, psie przedszkole, socjalizacja.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
prowadzi w mieście takiego psa na luźnej lince to nic dziwnego, że taki był finał


@lemansblue: Dla ciebie sytuacja, w której jeden pies zagryza drugiego jest normalna? Nie ma w tym nic dziwnego?

Gdybym chodził po mieście z tygrysem na smyczy (dając względną gwarancję, że jestem w stanie go opanować), to nie miałbyś nic przeciwko?

Powodzenia w hodowli "szakala".

@Trolljegeren: nie jest to dla mnie normalna sytuacja, dlatego przede wszystkim
  • Odpowiedz
@robertx: wystarczy dać przepis że psy od określonej wagi czy wielkości mają obowiązek chodzenia w kagańcu, bo inaczej kara albo zabieramy psa, ja bym zgłaszał jak #!$%@? takich kretynów, na swoim osiedlu mam podobnego #!$%@? z pitbullem na smyczy z kołowortkiem
  • Odpowiedz
@alfa-fetoproteina: Świetny plan. Wrzućmy wszystkie psy do jednego worka ze względu na samą wagę. A straż miejska i policja będą #!$%@?ć z wagą pomiędzy blokami próbując przekonać bernardyna, żeby na nią łaskawie wszedł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Trolljegeren: fajna byłaby taka stronka, zdjęcie psa i właściciela z cienką kreską na oczach, tak żeby można było rozpoznać. Ja też uważam że za każdym agresywnym psam stoi właściciel, no ale nie ma jak pozbyć się głupich ludzi
  • Odpowiedz