Wpis z mikrobloga

Mircy, czy któryś z was cytał ksiażki Jacka Bartosiaka? Pytanko mam...

Czy warto zakupić jego ksiązki, czy to wartościowa lektura, zainteresowałem sie ostatnio geopolityka i tymi wszytkimi powiazaniami ze wzgledu na to co dzieje sie na lini Rosja - Ukraina... i czy coś z niej wyniose
#wojna #geopolityka #rosja #ukraina
  • 15
  • Odpowiedz
@tenoy: "Rzeczpospolita. Między lądem, a morzem." fajnie mi się czytało, dużo przystępnie przedstawionych informacji nie tylko o Polsce. Innych nie czytałem.
  • Odpowiedz
@tenoy z tego co kojarzę to było rozwinięcie jego pracy doktorskiej. Sam to czytałem niecałe 4 lata temu i mi się podobało, ale jak nie jesteś przyzwyczajony do tego typu pozycji to może być męczące. Trochę mniej przystępne, po drugie stronie są takie pozycje jak Chiny 5.0.
  • Odpowiedz
@tenoy: Dużo czytam, ale rzadko są to książki, sądze że w internecie można chłonąć wystarczająco wiedzy o geopolityce tylko trzeba szukać i szukać i nie być podatnym na jakieś propagandowe bądź szurowskie gówna.
  • Odpowiedz
@tenoy: pierwsza to mega konkretne źródło wtedzy na temat US Army wobec Chin. Koncepcji wojskowej itd. Dzięki niej będziesz o wiele łatwiej poruszał się w tematyce rywalizacji USA - CHINY. Rzeczpospolita między lądem a morzem to takie must have. Podpowiem Ci że zanim zaczniesz czytać to mp. zakup dużą mapę świata np. na ścianę ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja tak zrobiłem ale trochę później, ale służy do
  • Odpowiedz
@Majsonpl89: Ja powiem więcej - Bartosiak powinien wydać dużą, geopolityczną mapę ścienną. To, co jest dołączone do wersji elektronicznej "rzeczypospolitej" to powiedzmy sobie szczerze - właściwie kpina z kupującego (bo książka była reklamowana jako "z mapami"). Nie widać tego, co opisuje - a w szczególności ukształtowania terenu państw bałtyckich, Białorusi, Ukrainy. Być może wersja "papierowa" jest lepsza - nie mam pewności. Duże lepsze jakościowo mapy są już chociażby w filmach na
  • Odpowiedz