Wpis z mikrobloga

Czy można coś zrobić jeżeli wiem, że ktoś ma COVID i wychodzi do ludzi? I wiem, że w poniedziałek chce dać dziecko do przedszkola. Można to gdzieś zgłosić
#koronawirus #krakow
  • 59
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: aaa no tak ujmując to ma to oczywiście sens
słowo konfident zostało dawno wyprane ze swojej podstawowej zasadności i teraz każdy kto zgłasza cokolwiek to znaczy, że #!$%@?ł i jest konfident.

W państwie "każdy sobie rzepkę skrobie" działa tylko argument siły a nie rozsądnego argumentu ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@W_k_u: napisz mi na priv jakie to przedszkole, ja w poniedziałek wracam do przedszkola do pracy, mam nadzieję że to nikt od nas (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@Dibhala: ok - to inaczej - dlaczego uważasz, że zgłoszenie osoby, która nie przestrzega kwarantanny to "#!$%@?"? Uważasz, że każde zgłoszenie na policję to #!$%@? czy akurat takie zgłoszenie się u ciebie kwalifikuje jako #!$%@?, ale dopuszczasz jakieś zgłoszenia na policję jako pozytywne zjawisko?

Jeśli to drugie to ok (chociaż się nie zgodzimy xD) ale jak to pierwsze (a takie wrażenie odniosłem z twojego komentarza) to bardzo chciałbym zrozumieć czemu
  • Odpowiedz
@W_k_u: przez takie osoby nigdy nie wyjdziemy z tego bagna XD w Azji uporali się z pandemią w kilka miesięcy bo tam społeczeństwo współpracowało, ludzie rozumieli że cos trzeba poświecic nawet jak samemu ma się małe ryzyko zgonu a u nas jak w lesie, reeee to jest moja wolność żeby zarażać innych chorobo!
  • Odpowiedz
Czy można coś zrobić jeżeli wiem, że ktoś ma COVID i wychodzi do ludzi? I wiem, że w poniedziałek chce dać dziecko do przedszkola. Można to gdzieś zgłosić


@W_k_u: Rozumiem, że ta osoba pokazała ci kwity potwierdzające zakażenie i łamanie zasad kwarantanny (o ile taką została obłożona).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@would_an_idiot_do_that: Co ty myślisz że komunistyczny rząd będzie szczerze pisał ile jest u nich zarazen? Czy może wierzysz w to, że już do końca świata żaden zarażony do Chin nie wjedzie?
  • Odpowiedz
  • 0
@pablosik: Sama powiedziała ze ma COVID i prawdopodbnie złapała na jakieś dyskotece w sobotę tydzień temu i straciła teraz węch ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Dakkar: czy ja gdzieś wspomniałam o Chinach? XD Azja to nie tylko Chiny. Popatrz sobie na Japonię, Koręę Płd, Tajwan, Singapur, Hong-Kong. Inna sprawa że można o Chińczykach sporo powiedzieć, ale jest to społeczeństwo funkcjonujące jako kolektyw, myślące zbiorowo. Lata komunizmu i ichna kultura robią swoje. Poza tym tamtejszy rząd narusza prywatność i jestem pewna że z dużą skutecznością zaaplikowali ich algorytmy śledzące i rozpoznające żeby tych knąbrnych obywateli przestraszyć na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 22
@sqlserver: @Galkovsky: @Gon70: @funfelfonfafis: A potem wy sami szczekacie w komentarzach, że KURRRŁA ZNUF LOKDAŁNY ROBIOM.
No jak polaczki się same zarażają i mają w to #!$%@? dopóki ich nie podłączaą pod pompkę jak się gorzej poczują albo "hehe mirek spadł z rowerka zapraszam na pogrzeb", to jeszcze dlugo będziecie szczekać, że rząd wprowadza kolejne lockdowny jak tyle polactwa będzie zarażone xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@W_k_u: zgłaszają, nawet się nie zastanawiaj. Mój kuzyn, silny gość, żadnych chorób współistniejących po ciężkim przejściu covida pewnie będzie inwalida. Bo jakiś debil w pracy przyszedł 'z lekka gorączka, bo szkoda brać l4'.
  • Odpowiedz
@Dakkar: jak tak wnioskujesz z tego co napisałam to zazdroszczę wnioskowania :) ale napisze to wprost XD nie chce żyć w takim systemie @piorun_burzowy_niskonapieciowy: polskie społeczeństwo a szwedzkie XD a co się stało u nas jak w lutym minimalnie poluzowali? Zapaść opieki zdrowotnej w marcu. Polacy to nie są Szwedzi. Inne zagęszczenie ludności, inna kultura, oni już bez pandemii mieli dystans społeczny :D poza tym w Szwecji też było kilka
  • Odpowiedz