Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, popełniłem masę błędów przy #wlasnafirma i zbankrutowałem. To długa historia, nie kontrolowałem kosztów i wiszę kasę pewnemu znanemu portalowi aukcyjnemu.

Otrzymałem właśnie "Nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym" na dużą, nieosiągalną dla mnie kwotę na ten moment.
Oczywiście nakaz jest uzasadniony fakturami, których do tej pory nie opłaciłem.

Powoli odbudowuję swoją płynność finansową, najgorsze co może się stać to blokada konta firmowego, bez tego nic nie zarobię.

Czy mogę się odwołać od takiego nakazu, żeby przedłużyć sobie możliwość spłaty w późniejszym terminie?

#prawo #esad #sady #komornik #dlugi #windykacja #prawnik #kredyt #bik #chwilowki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6079925d919c6e000abfeb0d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Wesprzyj projekt
  • 9
@AnonimoweMirkoWyznania: W pierwszym rzedzie zloz sprzeciw, bo inaczej nakaz sie uprawomocni i komornik wjedzie (to sie wszystko wydarzy automatycznie, bez Twojego udzialu). Oczywiscie liczy sie zachowanie terminu na wniesienie sprzeciwu. W sprzeciwie wymysl jakies powody z dupy, dla ktorych roszczenie jest niezasadne, a rownolegle staraj sie dogadac z wierzycielem (i zawrzec ugode).
OP: @Pan_Slon to ponad 40k zł, wyprowadzenie kapitału nie wchodzi w grę, bo cały czas obracam kasą, kupuje sprzedaje i kupka się zwiększa. Proponowali mi w grudniu spłatę po 7k ale nawet dopiero teraz uciułanie "wolnego" 1k jest jeszcze problemem...

@Walkiria81: powodem może być to że mnie po prostu nie stać na spłatę?

@kywmn: nigdy nie korzystałem z usług prawników, kojarzy mi się to z ogromnym wydatkiem, na który
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: Umów się chociaż na głupią konsultacje, to nie jest duży wydatek a będziesz wiedział na czym stoisz, ile by to kosztowało i jakie masz możliwości. Na pewno nie słuchaj się wykopowych ekspertów.