Wpis z mikrobloga

@misiafaraona: Dokladnie nie wiem - bazowo znanazlem to na TikToku, gdzie bylo rozbite na 4 czesci. Ale w komentarzach przewinął się link do całości - ten material jest właśnie sklejeniem wszystkich części z TikToka (lacznie z Fortnitem). Więc niewykluczone, że działo się to w czasie gry.
@Kosiek30: brak wychowania jak juz, a dzieciaki slusznie do starej pyskowaly. zamiast wyjasnic sprawe wyskoczyla od razu z morda i wyzwiskami do nich, juz nie mowiac o tym, ze caly czas im przerywala. zasluzyla sobie na wszystko co ja spotkalo. niby dorosla, a glupia jak te dzieci.

@misiafaraona: wyglada mi to na chat glosowy w grze, albo discord bardzo teraz popularny.
@tyqp: Niby tak, ale jest coś takiego jak szacunek do starszych. Kiedy ja byłem dzieckiem - dostałbym od takiej osoby z liścia i skończyłoby się pyskowanie. Wstawiają czyjeś zdjęcia do sieci i mają zaciesz. Nie wiem czy jest możliwa merytoryczna dyskusja z 15-latkami. Z niektórymi na pewno.

Ale tym dzieciakom...? Tak, powinni dostać jakąś nauczkę. To nie jest ich koleżanka. Może po prostu jestem nieco starszą generacją, stąd nie mam cienia
Niby tak, ale jest coś takiego jak szacunek do starszych


@Kosiek30: nie wierze w cos takiego. spotkalem wielu ludzi na swojej drodze, ktorzy mimo starszego wieku wcale madrzejsi czy lepiej wychowani nie byli. wiek dla mnie nie jest powodem do szanowania kogos.

Kiedy ja byłem dzieckiem - dostałbym od takiej osoby z liścia i skończyłoby się pyskowanie.


na szczescie era przemocy wobec dzieci przechodzi do lamusa.

Nie wiem czy jest możliwa
@tyqp: Ale wiesz - szacunek do rodzica, babci czy dziadka się należy. Rodzice nas wychowali, a dziadkowie często wspomagali. Zjawiska patologiczne pomińmy, skupmy się z grubsza na tym "dobrym" modelu. Czasem warto ustąpić komuś miejsca w tramwaju, a od powiedzenia komuś "dzień dobry" nic się nie stanie.

Oszołomów nie brakuje, szczególnie jak spojrzymy w TV ( ͡ ͜ʖ ͡) No ale tak z grubsza - jakiś
Ale wiesz - szacunek do rodzica, babci czy dziadka się należy. Rodzice nas wychowali, a dziadkowie często wspomagali.


@Kosiek30: to nie byla matka tych dzieci tylko obca osoba, ktora zwracala sie do nich bez szacunku wiec tym samym odpowiedzieli.
najpierw mowisz o szacunku wynikajacym z wieku pozniej o wiezach rodzinnych. zdecyduj sie to 2 rozne tematy.

jakiś szacunek dla tych normalnych osób starszych się należy.


darcie mordy na obce dzieci nie
@Kosiek30: Ej no ale sorry, wbija jakaś obca baba wyzywa ich od gówniarzy i jeszcze z pretensjami "NIE ŻYCZĘ SOBIE TEGO ŻEBYŚ TY DO MNIE PRZEKLINAŁ" ale wyzywanie ich od gówniarzy na starcie już jest spoko xD

Ale wiesz - szacunek do rodzica, babci czy dziadka się należy.


@Kosiek30: Nie. Na szacunek trzeba sobie zasłużyć.

A w internecie...tak, często młodzi są dzień dobry od "ty gnoju". No nie dosłownie, ale
@Krs90: gówniarz niewychowany to przeklina. Wątpię aby ktokolwiek miał stoicki spokój gdyby dowiedział się, że banda gówniarzy wsadziła ich zdjęcia do sieci (co prawda syn też to zrobił, więc mamy 1:1). Szczerze mówiąc też bym się wpieklikł, gdyby 13 latkowie zrobili sobie jazdę z mojego wizerunku.

Ale najbardziej uwiera mnie słownictwo. Porażka - rodziców tych dzieci niestety. Widocznie jestem z innej generacji. Bo jakieś zasady i mores być musi. Jeśli 13-15
Jeśli 13-15 latek tak fika i ma takie słownictwo


@Kosiek30: zapomnial wol jak cieleciem byl. dzieciaki przeklinaja juz od podstawowoki, a wiec duzo wczesniej niz podany przez ciebie przedzial wiekowy.

na twoje gadanie mozna odpowiedziec tylko: ok boomer. zestarzales sie poprostu.
@tyqp: Ja tam przeklinać zacząłem dopiero w szkole średniej (ʘʘ). I to również jako podkreślenie emocji, a nie przecinek. Wiesz - puenta jest taka, że co z takiego dzieciaka wyrośnie? A okazuje się, że wielu takich. Kiedyś o durnocie wiedziała tylko rodzina. Dzisiaj widać ją wszędzie, bo co 3 kroki w internecie. Pozostaje się pocieszać, że to urok "wieku dziecięcego" i przejdzie im ( ͡° ͜
Ja tam przeklinać zacząłem dopiero w szkole średniej (ʘʘ)


i co z tego? xd

gówniarz niewychowany to przeklina.


osoba niewychowana przeklina, wiek nie ma znaczenia.

I to również jako podkreślenie emocji, a nie przecinek


a ktory z nich uzywal przeklenstw jako przecinka, a nie jako podkreslenia emocji wywolanych przez ta babe? napewno ogladales wideo, ktore tutaj dodales? jesli przeklinasz tak jak te dzieciaki, 'zeby podkreslic emocje', to zwyczajnie
a ktory z nich uzywal przeklenstw jako przecinka, a nie jako podkreslenia emocji wywolanych przez ta babe? napewno ogladales wideo, ktore tutaj dodales? jesli przeklinasz tak jak te dzieciaki, 'zeby podkreslic emocje', to zwyczajnie nad nimi nie panujesz i niczym sie od nich nie roznisz. inna cyferka przy dacie urodzenia nie sprawia, ze jestes lepiej wychowany.


@tyqp: Te dzieciaki używają przekleństw dla zabawy akurat. Moje przeklinanie nie jest publiczne, a przeklnę
Te dzieciaki używają przekleństw dla zabawy akurat


uzywaja go jako narzedzia, zobacz ze baba dopiero im dala dojsc do slowa jak zaczeli klnac.

Moje przeklinanie nie jest publiczne


ta rozmowa tez nie byla i nie wiesz jak te dzieci zachowuja sie publicznie kiedy nikt na nie nie naskakuje i nie musza sie bronic. agresja zawsze rodzi agresje. nie wiesz nic, a zdazyles juz osadzic cale pokolenie na podstawie jednego nagrania.

A dzisiejsze