Wpis z mikrobloga

Po wielu latach siedzenia na 60Hz monitorach przesiadłem się na 144Hz.

Czy jest to normalne ze szybciej mi się męczą oczy podczas korzystania z 144Hz monitora?

Nie mówię tutaj tylko o graniu, ale też o "pracy biurowej". Bo od kiedy go mam (będzie tak z ok. miesiąc) zauważyłem, że szybciej męczą mi się oczy w porównaniu ze starą 60Hz (a siedzę sporo, bo zajęcia zdalne, piszę magisterkę to spędzam po 6-12h dziennie przed monitorem) #pcmasterrace #kiciochpyta
  • 18
  • Odpowiedz
@algus wydaje mi się że musisz się przyzwyczaić, dla mnie początek na 144 był mega ciężki, teraz w zasadzie siedzę na kompie ok 12-14h i nie mam problemu
  • Odpowiedz
@zdzisioo: Już mam "nabite" na nim 225h więc powinienem się przyzwyczaić ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@SanFable: LG 27GN850-B Jasność 22 contrast 68 ostrosc 50 gamma mode 2 color temp manual c1 i black stabilizer 55

Edit: A może mieć wpływ też na to ze obok mam stary monitor (podkręcony do 70Hz?)
  • Odpowiedz
@aqnar: Hmmmmm muszę to obczaić, bo skupiłem się po zakupie tylko na tym co oni mają napisane, ale nie pomyślałem o zastosowaniu ich profilu kolorów
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@algus: na stronie LG dla tego monitora są dodatkowo jakieś sterowniki, nie bardzo wiem co dają poza nazwą w menadżerze urządzeń.
  • Odpowiedz
@algus: jasność w ciemnym pokoju możesz dać 10, dzien 20, spokojnie, aby spoko kontrast był, tak samo Black stabilizer 40, jedynie przy takich ustawieniach jest dosyć ciemni w grach, może też nie masz free synca/gsynca odpalonego
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gronbar: Mam bardzo jasny pokój. Mam dwa ogromne okna i od rana do późnego popołudnia świeci mi praktycznie w monitor mimo żaluzji. Próbowałem tych ustawień ale były bardzo ale to bardzo ciemne i nic nie widziałem Xd Nahh mam to włączone, i działa bardzo ładnie w połączeniu z 3070 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@algus: mnie też bolały to teraz siedzę na jasności 10 i właśnie Black stabilizers 40, ogólnie ustawienia mam z forum overclockers.co.uk typy tam kalibrują miernikami i podają swoje mierniki
  • Odpowiedz
@Gronbar: @aqnar: @zdzisioo: Mieliście rację miraski, 3 tygodnie później i 420 #pdk godzin od zakupu już nie czuję takiego aż zmęczenia i bólu oczu. Czyli jednak trzeba się przyzwyczaić, niektórym przychodzi to szybciej a jak widać po mnie niektórym później ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz