Wpis z mikrobloga

Co te kołcze to ja nawet nie XD

1. Drogie ubrania- no tak, buty za 200 złotych albo t-shirt za 70, można przecież chodzić w worku pokutnym albo #!$%@?ć kontener PCK
2.Brak oszczędności- no niesamowite, że ktoś kto pracuje za pieniądze w okolicach minimalnej i jego staż pracy jest krótki nie ma oszczędności odpowiadających przynajmniej rocznym zarobkom XD
3. Kredyty konsumpcyjne- chcesz sobie kupić konsolę to lepiej odkładaj z wypłaty z Januszexu przez pół roku zamiast wziąć na raty 0% i mieć już. Tako rzecze kołcz z insta.
4.Nowy samochód- wiadomo, każdy 20 latek ma nowe auto z salonu, te wszystkie golfy i clio z 1999 roku to ich auta zapasowe na czas jak ten nowy samochód jest w serwisie.
5. Drogie imprezy- o nie! Jesteś młody i chcesz się czasem zabawić? Iść do klubu i wydać stówę na ubera, wejście i kilka piw? Albo na domówkę do kumpla, napić się i zamówić coś do żarcia? Widać syndrom biedaka jest w tobie mocno zakorzeniony. Jedyna rozrywka to powinien być Sylwester Marzeń z dwójką.
6. Życie na pokaz- no pokaż jakim jesteś #!$%@? celebrytą za 2500 od Janusza.

#coaching #rozwojosobistyznormikami #pieniadze #rakcontent
imajoke - Co te kołcze to ja nawet nie XD

1. Drogie ubrania- no tak, buty za 200 z...

źródło: comment_1618471313Lvh9lZ67SunYkCrpRr5l9p.jpg

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
@imajoke: Byku, żyj jak chcesz. Bylebyś nie był hipokryta i sie #!$%@? za 10lat do ludzi którzy to stosowali i potem latają m4 nowa. Mam nadzieje ze nie wpadniesz na to żeby im progresję #!$%@? czy tam inne obciążenia fiskalne
  • Odpowiedz
A ja znam ludzi, który zarabiają 2tys i wydaja pieniądze na buty za tysiaka. Co do oszczędności to uważam, że to rozsądne chociaż z 200-300zł odłożyć i mieć w razie potrzeby. Nie sądze że jest tu mowa o rozsądnych granicach tylko o przesadzie w tych kwestiach. Znam też ludzi który nabrali chwilówki na iphony czy ps4, gdzie to nie jest życiowy priorytet. Wszystkie punkty raczej zgodne, jak ktos młody to może się
  • Odpowiedz
3. Kredyty konsumpcyjne- chcesz sobie kupić konsolę to lepiej odkładaj z wypłaty z Januszexu przez pół roku zamiast wziąć na raty 0% i mieć już. Tako rzecze kołcz z insta.


@imajoke: Nie stać cię to nie kupujesz. Nie każdy musi mieć konsolę. Jak zarabiam ~15k i chcę sobie kupić GTRa to myślisz że wezmę go w leasing za 14k (strzelam, nowy pewnie więcej kosztuje) i będę żyć za 1k miesięcznie? Czy
  • Odpowiedz
@imajoke W ogóle co to za moda z #!$%@? się do 20latkow, ile taki student ma czasu żeby zarabiać? Od 2-2.5 miesiąca. Faktycznie #!$%@? kokosy zbije w tym czasie xD
Nie znam bardziej oderwanych ludzi od rzeczywistości niż ci kołcze z Instagrama xD
  • Odpowiedz
@xhxhx >często łapałam jakieś fuchy
Wiesz że nie na każdym kierunku tak się da?

Ta grafika jest głupia bo promuje styl życia "za kromkę chebla, miskę wody i wdzięczność że cię ktoś zatrudnił"
Argument z ubraniami jest #!$%@? i oderwany od rzeczywistości bo najtańsze buty zimowe w moim przypadku (wielką stopa here) to przynajmniej 150pln. Ceny ubrań też są kosmiczne, jasne jak ktoś jest pożal się boże, streetwearowcem to wtedy fakt że
  • Odpowiedz
Kredyty konsumpcyjne- chcesz sobie kupić konsolę to lepiej odkładaj z wypłaty z Januszexu przez pół roku zamiast wziąć na raty 0% i mieć już. Tako rzecze kołcz z insta


@imajoke: akurat to jest zupełnie zbędne i jeśli nie masz typowych potrzeb zdrowotnych które muisz opłacić na cito to branie kredytu na konsole/telefon, na które cie nie stać to XD

5. Drogie imprezy- o nie! Jesteś młody i chcesz się czasem zabawić?
  • Odpowiedz
@xhxhx Może zabrzmiało to bardzo ofensywnie z mojej strony ale nie taki był zamiar. Ja sam się ubieram w Pepco (białe t-shirt w 3 paku to połowa mojej szafy xD) Jedzenie też z różową gotujemy sami bo ceny żarcia ma wynos to jakiś dramat jest nawet poza pandemią. Ja ma swoim kierunku w ramach inżynierki większość czasu spędzam na uczelni, a potem jeszcze mam tonę papierów do uzupełnienia (projekt z UE), i
  • Odpowiedz
@imajoke o typie wielkie XD. Nie wydajesz ponad stan, kupa ludzi kupuje mega drogie ciuchy żeby się pokazać, kredyt konsumpcyjne na 5 rzeczy i ledwo wiążess koniec z końcem. Za wygodnie by się chciało a don pracy iść się nie chce
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Hindarsfjall: nie mieszkałaś na wsi w Polsce B. Tu żeby dojechać do miasta powiatowego to masz do wyboru pracę tylko na pierwszą zmianę. Z drugiej nie masz czym wrócić. Na trzecią nie masz czym pojechać
  • Odpowiedz
@imajoke masz oszczędności? Nie masz? To musisz zejść lvl niżej.
Jak ktoś nie ma iq80 to ma oszczędności, bo dostosowuje potrzeby do możliwości
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@imajoke: #!$%@? opie, nikt nie mówi że normalne najeczki to jakieś fanaberie. Bluza z logiem za 7 stówek jest tutaj przesada, iPhone na kredyt kiedy zarabiasz minimalna krajowa czy fura w kredo bo koledzy też mają, to jest właśnie błędem.
Autor chciał pokazać że są ludzie którzy wydają na to kasę a nie że każdy jeden tak robi. Potem niektórzy budzą się z ręką w nocniku bo się nagle kasa skończyła
  • Odpowiedz