Wpis z mikrobloga

Co te kołcze to ja nawet nie XD

1. Drogie ubrania- no tak, buty za 200 złotych albo t-shirt za 70, można przecież chodzić w worku pokutnym albo #!$%@?ć kontener PCK
2.Brak oszczędności- no niesamowite, że ktoś kto pracuje za pieniądze w okolicach minimalnej i jego staż pracy jest krótki nie ma oszczędności odpowiadających przynajmniej rocznym zarobkom XD
3. Kredyty konsumpcyjne- chcesz sobie kupić konsolę to lepiej odkładaj z wypłaty z Januszexu przez pół roku zamiast wziąć na raty 0% i mieć już. Tako rzecze kołcz z insta.
4.Nowy samochód- wiadomo, każdy 20 latek ma nowe auto z salonu, te wszystkie golfy i clio z 1999 roku to ich auta zapasowe na czas jak ten nowy samochód jest w serwisie.
5. Drogie imprezy- o nie! Jesteś młody i chcesz się czasem zabawić? Iść do klubu i wydać stówę na ubera, wejście i kilka piw? Albo na domówkę do kumpla, napić się i zamówić coś do żarcia? Widać syndrom biedaka jest w tobie mocno zakorzeniony. Jedyna rozrywka to powinien być Sylwester Marzeń z dwójką.
6. Życie na pokaz- no pokaż jakim jesteś #!$%@? celebrytą za 2500 od Janusza.

#coaching #rozwojosobistyznormikami #pieniadze #rakcontent
Pobierz imajoke - Co te kołcze to ja nawet nie XD

1. Drogie ubrania- no tak, buty za 200 z...
źródło: comment_1618471313Lvh9lZ67SunYkCrpRr5l9p.jpg
  • 42
@imajoke: zależy co potrafisz, ja w tym wieku zarabiałem grosze, poniżej minimalnej, na umowie o dzieło.
Wszystko co jest przedstawione ma sens i może to kiedyś zrozumiesz. Wplątanie się w spiralę kredytów tylko po to żeby się bawić odbije się w następnych latach, wcześniej czy później będziesz musiał spłacić dług. Tylko wtedy będzie płacz, że dalej masz za mało na życie bo musisz spłacać długi, które zaciągnąłeś bo byłeś debilem w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@imajoke: mam ziomka w pracy co zarabia więcej niż ja, nie ma żony, dziecka, codziennie makarony z żabki, Hot dogi, tigerki, cała zdolność kredytowa poszła na dom, i wykończenie. Tydzień przed wypłatą kwiczy ze siana nie ma - ma siano, ale we łbie.
Im więcej ma tym więcej wydaje - taka jego wartość.
@imajoke: cała koncepcja polega, że musisz myśleć racjonalnie. Jeśli kupujesz nowe buty, bawisz się i cię na to stać. Jak najbardziej. Gorzej jak zadłużasz się tylko po to żeby spełniać zachcianki. Mi nie chodzi o to, że masz zrezygnować z wszystkiego i wegetować. Mało się o tym mówi ale jak na początku kariery nie stać się za bardzo na wszystko co byś chciał to jest to mocny czynnik psychologiczny do zmuszenia