Wpis z mikrobloga

722 + 1 = 723

Tytuł: Tragedia na Przełęczy Diatłowa. Historia bez końca
Autor: Alice Lugen
Gatunek: reportaż
Ocena: ★★★★★★★★

Podsumowanie 60 lat "dorobku" Homo Sovieticus przy jednej z największych tajemnic i do dzisiaj nierozwiązanej zagadki śmierci grupy dziewięciu turystów, których celem było zdobycie szczytu Otorten w górach Ural. Bardzo rzeczowe, konkretne i obojętne podejście do zbrodni Związku Radzieckiego, jak określił to jeden z ojców ofiar. Lista zaniedbań w raporcie po tragedii opiewała na 4 strony ciurkiem, a wszystkich rodziców, nawet związanych z wojskiem czy przemysłem atomowym - zupełnie ignorowano. Teraz, po 60 latach, prokuratura wznowiła sprawę, i przyjaciele tych ludzi cierpią to samo co rodzice ofiar wtedy-państwo rosyjskie nadal ignoruje tych, którym zależy tylko na prawdzie.

#ksiazki #czytajzwykopem #bookchallenge 24/24 UDAŁO SIĘ 8 miesięcy przed czasem ( ͡° ͜ʖ ͡°) #wykopkindleclub #audiobook

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter
FormalinK - 722 + 1 = 723

Tytuł: Tragedia na Przełęczy Diatłowa. Historia bez końca
...

źródło: comment_1618433126WpnwS8AXGsSzEif9dc0G93.jpg

Pobierz
  • 17
jednej z największych tajemnic i do dzisiaj nierozwiązanej zagadki śmierci grupy dziewięciu turystów


@FormalinK:

Ależ rozwiązano, uciekali przed lawiną która zaskoczyła ich śpiących, i w panice popełnili tyle błędów na siarczystym mrozie że nie mieli prawa przeżyć.
Ależ rozwiązano, uciekali przed lawiną która zaskoczyła ich śpiących, i w panice popełnili tyle błędów na siarczystym mrozie że nie mieli prawa przeżyć.


@mister_pink: Otóż ta "ekspertyza" i ten śmieszny werdykt prokuratury to kolejna mela w twarz ludziom, którzy jeszcze znali ofiary.

Uciekanie przed lawiną, która nie ugięła nawet jednej narty ze wszystkich wbitych wokół namiotu, który również nie miał warstwy napadanego śniegu.

Przeczytaj coś w temacie zanim napisesz taki babol
@FormalinK: Do mnie przemawia wersja o lawinie, a konkretnie o zsuwce tego ciężkiego śniegu zapomniałem terminologii. Jak na tamte lata to chyba śledztwo było całkiem ok. Ale może wysłać im Macierewicza niech zbada czy na nartach były ślady trotylu, oczywiście tych nartach które Diatłow zostawił w schronisku( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Stallion45: deska śnieżna (śmieszna nazwa). Ja jestem za wersją z wojskowymi. Takiej lawiny czy innych zjawisk pogodowych nie przyjmuje ze względu na to co działo się na obszarze gdzie ich znaleziono i jak płytko się znajdywali, w jakim stanie były ubrania, namiot, narty i masa innych rzeczy, jak chociażby drzewa w pobliżu już legendarnego cedru, zero złamanych gałęzi i powalonych drzew. Poza tym część była zawodowymi już "turystami-sportowcami". Wersja z poligonem
@Anty_kacap: A tak swoją drogą jaka hipoteza jest najbliższa prawdzie wg ciebie? Bo mi bardzo siadła ta, w którym uznano by, że coś oślepiło wszystkich w obozie stąd chaos w rozkładzie etc, to że podzielili się na dwie grupki nierozłączne, guzdranie z jakim weszła jedna z ofiar na drzewo etc. ktoś badał wpływ jakiegoś związku azotu z rakiet, które wtedy testowano nad uralem, i faktycznie mógł wywołać ten kolor skóry+ ślepotę.
@LiamRockwell: dwie znalezione blisko siebie były pozbawione również obu gałek ocznych i nie ustalono czy były wypłukane przez śnieg, zjedzone przez zwierzęta czy co się z nimi stało. Ogólnie najlepszym dokumentem z całej sprawy jest sekcja zwłok bo została sporządzona przez dwa niezależne laboratoria i grupy fachowców i nie były nacechowane działaniem osób trzecich. Aczkolwiek pierwsza grupa poszukiwawcza w namiocie np przestawiała rzeczy a nawet manierkę wzięli i wypili z niej
@FormalinK: @LiamRockwell: @tak_pozwalem_cie: do tego mansowie czyli tamtejszy lud wabi na zamarznięte mięso zwierzęta a tam było 15kg mięsa i 35 innej paszy i zwierzęta nawet nie podeszły do namiotu ani np. Ciał gdzie dla tych polarnych wywąchanie tego z x km to pestka. Mansowie o tym wspominali ale nikt ich nie chciał słuchać bo byli pierwszymi podejrzanymi dla sowietów.
@qmox: XD ulisses to tylko do ładnego wygladania przeczytam jak będę po 50ce XDD teraz czytam Wegnera i jestem w Gdańsku na urlopie więc z tydzień nic nie dodam. Tydzień starczy na nadrobienie mooordo