Wpis z mikrobloga

@mpetrumnigrum: no widzisz szukam trochę bardziej konkretnej informacji niż - przecież też jest tor, bo tyle wiem. Mogę też sobie znaleźć, kto tu robi szkolenia, ale nie po to zadaję pytanie, żeby mi ktoś rzucił linka i udawadniał, że da się w Poznaniu, tylko szukam opinii kto organizuje to fajnie, czy 3mm jest spoko, czy jest sens gdzieś indziej. Słyszałem, że Poznań dla początkujących pod doszkalanie jest nieciekawy.
@prostynick: ja bylem na razie tylko na Torze Łódź (odtj) i mogę polecić. Maja dwa szkolenia: dla początkujących i bardziej zaawansowane. Bylem na obu. Pierwsze niby spoko, ale jednak bylo na nim az za duzo podstaw, np. niepotrzebne moim zdaniem pokazanie, ze przeciwskręt działa. Sam obiekt bardzo dobry dla początkujących, ale należy pamiętać, ze to odtj a nie tor. Fajna nitka, dobra nawierzchnia i spoko zakręty do nauki.
O 3MM też
Słyszałem, że Poznań dla początkujących pod doszkalanie jest nieciekawy.


@prostynick:

Jedyny w Polsce tor z sensownymi zabezpieczeniami dla motocyklistów jest zły do szkolenia?
No japrdl, kto Ci takich bzdur naopowiadał?

Masz pod nosem Poznań jedź na Poznań a co do instruktorów to naprawdę nie musi być taki który lubi ten sam gatunek sojowego mleka do kawy żeby Cię nauczyć, każdy kto umie jeździć i umie mówić będzie OK.

Gx
. Słyszałem, że Poznań dla początkujących pod doszkalanie jest nieciekawy.


@prostynick: jest wręcz stratą pieniędzy
Jak sobie wyobrażasz taka jazdę?

Poszukaj jeszcze jc group i nakolanie.
Te ostatnie kiedyś organizowało jażdy w Bydgoszczy. Osobiście uważam że nie ma lepszej szkoły jazdy. Już sam fakt że instruktor jedzie za tobą na torze i poprzez intrrkom mówi na bieżąco co i jak, to super rozwojowa sprawa. Do tego mają motocykl z bocznymi kółkami,
@prostynick: duży tor dla początkującego motocyklisty to oczywista strata pieniędzy i nie ma sensu tu dywagować :p

Aby wyrobić sobie poprawna pozycje musisz dużo razy tą pozycję przyjąć. Na kartingach prawie cały czas jedziesz w zakręcie. Na dużym torze trochę jest inaczej, a to chociażby dlatego że musisz mieć jak się rozpędzić, a zakręty pozwalają jechać z taką prędkością, że na kartingu takiej nie osiągniesz nawet na prostej startowej ¯\_(ツ)_/¯
@prostynick: Z tego co kojarzę to @Cypselus owi tor jest nieobcy i w ogóle spoko z niego mirek, ale w tej kwestii się z nim nie zgadzam, oprócz tego że tanio nie jest.
#!$%@?łem poza nitkę na każdym z 3 gatunków torów w Polsce (Poznań, karty, ODTJ, jeszcze mam na koncie byłe lotniska i kartodrom policyjny) z różnymi efektami końcowymi, to raz, Poznań jest jedynym torem tej szerokości, masz różne winkle
@Man_of_Gx: na kartingu kolega mnie lekko przejechał, tak ciut ciut, ale przez to się wywalił ( ͡° ͜ʖ ͡°) Myślałem że już umiem jeździć jak Dovisiozo i mi przód uciekł w środku zakrętu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wstałem, i pojechałem dalej (co prawda do boksu, ale jednak).

Na dużym torze, kolega w padoku pytał czy coś mi się z motorem stało, bo wloke
@prostynick: W bydgoszczy chyba tylko 3mmracingacademy szkoli, albo raczej organizuje jazdy swobodne, z tego co paczę, to dość tanio. Nakolanie zaś jedynie na pszczółkach. jcgropu na słomczynie i jastrzębiu, z tym że słomczyn to słaby karting. Niby nowy, ale bandy są wyjątkowo blisko, chociż cholera wie, może coś zmienili. Jest jeszcze Rzońca ale to w Białymstoku. Kawał drogi z Poznania.
@Cypselus: ja myślałem na jednym torze kartowym żeby z 2 zakrętów zrobić jeden, więc tor mi zrobił z jednego obojczyka dwa :-) Ogólna suma zakrętów i obojczyków pozostała constans, natura jednak umie w zachowanie równowagi :-)
@prostynick Ty se teraz walcz sam ze sobą :-)

Gx