Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Moja towarzyszka wraca z roboty popołudniu, chcę się jej odwdzięczyć za to, że zawsze gotuje itp. Dziś będzie mieć w robocie ciężki dzień, chciałbym ją przywitać smacznym posiłkiem na ciepło. Ale... Mam #!$%@? DWIE LEWE RĘCE do gotowania. Naprawię kran, gniazdka złota rączka jestem ale w kuchni TRAGEDIA. Wiem że dla was może to być dziwne, ale mam totalny antytalent do gotowania i prędzej kuchnię puszczę z dymem.
Macie jakiś pomysł? Coś prostego dla totalnego idioty kulinarnego xD jakieś proste składniki. Ona lubi wszystko praktycznie. Mam polską kiełbasę i myślę czy by nie usmażyć na cebuli, ziemniaki, surówka, kiszonej kapusty (oboje to uwielbiamy) . Do dyspozycji 15 EUR ( ͡° ʖ̯ ͡°) więcej nie mam, jutro wypłata a resztę dałem na konto oszczędnościowe i nie mogę tego ruszyć - wynajmujemy niebawem mieszkanie pustostan i trzeba będzie je urządzić
PLSS HLP ME

  • 17
  • Odpowiedz
@obserwatorrr Dymka, czosnek, pomidorki koktailowe (ew. z puszki), por, passata, ocet z białego wina, masło, oliwa, makaron spaghetti. Opcjonalnie wino, parmezan, bazylia.
Podgrzewasz masło, dodajesz odrobinę oliwy. Kroisz dymkę i wrzucasz na patelnię, następnie to samo z czosnkiem, szczypiorem i porem. Całość troszkę solisz i pieprzysz, dodajesz łyżkę cukru, mieszasz i dusisz na niewielkim ogniu (pod przykrywką). Kroisz pomidorki na ćwiartki i również na patelnię. W międzyczasie wstawiasz wodę na makaron.
  • Odpowiedz
@obserwatorrr: Polecam pokroić w drobne zapałeczki ziemniaki, marchewkę i w piórka cebulkę, ziemniaki na chwilę do wody by skrobia zeszła, po odlaniu wody dać łyżeczkę sosu sojowego (jeśli nie masz to smak trochę będzie trochę inny ale można posolić), wymieszać i wrzucić na patelnię z olejem ziemniaki i marchewkę, zakryć pokrywką aż lekko zmiękną, dodać cebulkę na wierch, znowu na chwilę pokrywką i gdy zacznie ładnie pachnieć to już normalnie
  • Odpowiedz