Wpis z mikrobloga

@Ekspert_od_niczego: Polecam akapkom nauczyć się odróżniać lewicowych libertarian, bo nie wszyscy atakują akap. No chyba, że taki akapek idzie głosować w wyborach albo popiera dobrowolne składki na państwo i nazywa siebie (Ha TFU) minarchistą
  • Odpowiedz
@kuroszczur: No spoko, ale agoryzm to nie jest JEDYNA doktryna lewicowo-libertariańska xD

Left-libertarianism, also known as egalitarian libertarianism, left-wing libertarianism or social libertarianism, is a political philosophy and type of libertarianism that stresses both individual freedom and social equality. Left-libertarianism represents several related yet distinct approaches to political and social theory. In its classical usage, it refers to anti-authoritarian varieties of left-wing politics such as anarchism,
G.....5 - @kuroszczur: No spoko, ale agoryzm to nie jest JEDYNA doktryna lewicowo-lib...

źródło: comment_1618381243cM865bcPTy9Di1encppIXp.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Polecam akapkom nauczyć się odróżniać lewicowych libertarian


@Gaku745: Tak napisałem opowi i zgadzam się z Tobą, że są różni. Co ciekawe na fejsie jest nawet grupa lewicowych libków, gdzie razem są ze sobą mutualiści i agoryści. Jak oni funkcjonują, nie wiem i nie pytaj.

Nawet agoryści są (a przynajmniej powinni uważać się) antykapitalistami.


@Gaku745: Po części masz rację rozważając kapitalizm jako ten państwowy. Są natomiast zwolennikami ASE i wolnego rynku
  • Odpowiedz
Co ciekawe na fejsie jest nawet grupa lewicowych libków, gdzie razem są ze sobą mutualiści i agoryści. Jak oni funkcjonują, nie wiem i nie pytaj.


@kuroszczur: Normalnie, tzn nie jestem na niej, ale się domyślam. Mutualiści i agoryści są po prostu wolnorynkowcami, tylko mutualiści są socjalistami, a agoryści generalnie antykapitalistami.

I to właśnie agoryści są najbardziej skłonni dawać prztyczka w nos socjalistom podając jako najbardziej wolny system wolnorynkowy, a nie socjalizm.
G.....5 - > Co ciekawe na fejsie jest nawet grupa lewicowych libków, gdzie razem są z...

źródło: comment_1618381918oIxSIA51KPFhv1oIJF0VSF.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Gaku745: Agoryści są przeciwni kapitalizmowi państwowemu i wyznają ASE ze wszystkimi jej aspektami. Orek socjalizmu poprzez wybitnych przedstawicieli tejże szkoły jest w necie wiele. I jeśli w kwestii ekonomii pewnie do jakiegoś konsensusu się dojdzie, to jednak pozostaje podstawowa kwestia NAPu.
  • Odpowiedz
@kuroszczur: To zależy czy to są orki socjalizmu, czy socjalizmu państwowego, bo jeśli socjalizmu państwowego to ja się nie dziwię. Wątpie żeby jakikolwiek agorysta miał problem z bezpaństwowym rynkowym socjalizmem. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz