Wpis z mikrobloga

Wiecie czy ten szybki test, z wynikiem w smsie, wystarczy w przypadku kontroli, przyjeżdżając do PL? Na gov jest info, że ma być antygenowy, albo PCR. U mnie w gminie, na ten zwykly, antygenowy, tylko wysylaja wynik smsem i tyle, zadnego papieru.
#holandia
Ale zapytam tez #niemcy bo moze cos wiecie :)
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FanaticoRosso1910: nie jestem ani Holandia, ani Niemcy ale ostatnio wróciłem z FR i wszystkie testy straż graniczna chciala na kartce. Nawet jak jestem zaszczepiony to tez najlepiej dokument, a nie kod qr.

Kontrole przechodziłem na lotnisku
@piaskun87 brzmi logicznie i ma sens, ale wiadomo jak jest, dlatego pytam, bo może ktoś miał te mityczną kontrolę @magucio śmigam autem. W samolotach to chyba PCR wymagają. I ten bym mial na papierze. Ale jednak 50e za zwykly, a 100 za PCR to jest różnica. Zwłaszcza, że to nie do samolotu, że muszą ci to skontrolować... Eh
@FanaticoRosso1910: jeśli dobrze czytam ta ustawę, to wystarczy antygenowy z zaświadczeniem, czyli połowę tańszy. Ja jednak przed odlotem ostatnio dostałem maila z KLM, że muszę mieć PCR, bo mnie nie wpuszczą na pokład, że niby takie są zalecenia Polski(nigdzie w ustawie o tym nie pisze). No i zrobiłem, a nikt tego nie sprawdzał. Coś musiałem zrobić w Holandii, czy w Polsce, niekoniecznie PCR,ale trochę namieszali.
Wg mnie jeśli Polska i tak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Langerob: podałeś źródło, a sam napisałeś coś innego. Gdzie widzisz tam słowo "zaświadczenie"? Bo ja widzę tylko "wynik".

przedłożyć na żądanie funkcjonariusza Straży Granicznej lub Policji wynik tego testu w języku polskim albo w języku

angielskim.