Wpis z mikrobloga

#perfumy
#polkazzapachami

ADNAN B. Arcade Noir

Jakiś czas temu udało mi się kupić i rozebrać Adananowe trojaczki w tym omawianego tutaj przyrodniego brata Arcade Noir. Nie prawowity, bo niby marketowy brand został ten sam, ale flakon nie jest przejrzysty, karton matowy, korek srebrny. Zdecydowanie z innej matki jak się postawi obok Noir czy Ambre Noir.

A sam zapach? Mam z nim problem, bo wszystko mi się tam miesza. Zaraz po zakupie, po pierwszym strzale byłem niemal przekonany - zupełnie jak La Nuit YSL tudzież niuchany niedawno klon Nike Perfume. Owoce, trochę przypraw, po prostu przywołał pamięć nosową. Nawet z kolegą rozmawiałem który porównywał dla mnie współczesne La Nuit z Arcade Noir i ponoć jakiś wspólny pierwiastek jest. Tyko jak YSL ucieka po 3h, Nike 2h tak Andan siedzi. U mnie wytrzymywał jakieś 5-6h sensownej projekcji. I nie ma tu kardamonu z wczesnych La Nuit. Odstawiłem na jakiś czas, wróciłem i odstawiłem. Wspólną cechą z Ambre Noir jest pokaźna ilość ambroksanu. I jak w otoczce z jabłkiem, cynamonem to mi podchodzi tak tutaj pasuję. W Arcade mieszanka jaką czuję jest przedziwna.

Na otwarciu są ciepłe cytrusy i dużo owoców. Gdy się uspokoi, jest już raczej liniowy. Na samej górze owoce (zielone jabłko, poziomki, borówki?), drobna nuta lawendy/świeżego świerku. W podstawie ambroksan, ambroksan, ambroksan, wanilia/tonka, balsamiczność, drzewo sandałowe i słodycz. Mniej otulający niż Ambre Noir.

Zbyt mi to się zlewa w całość bym mógł się tym cieszyć. Jak pisałem, moje guilty pleasure z ambroksanem pozostanie Ambre Noir. Na Sauvage mam alergię, La Nuit zbyt słabo pamiętam a Nike za krótko mi siedziało żeby też się zakochać. Wydaje się być wyważony pod współczesne trendy. Może zbyt mała naturalność, może trudność w odróżnieniu składników z ogólnej papki. No nie siadło.

Jestem ciekawy jak wy odbieracie ten zapach.

Fragnatica - nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Trwałość - 5-7h,
Cena 30-60/100ml, jedynie sensowne ceny tylko na aukcjach oficjalnego sklepu. 180zł na stronie dystrybutora to kiepski żart.
Projekcja 7/10
szczesliwa_patelnia - #perfumy 
#polkazzapachami 

ADNAN B. Arcade Noir

Jakiś c...

źródło: comment_161824645641hJe1RpaBHPG13M12yCSf.jpg

Pobierz
  • 2