Wpis z mikrobloga

#silownia #mikrokoksy #prawo

Drodzy współtowarzysze niedoli - część ze śledzących tag wie, że hobbystycznie cośtam dźwigam, a jednocześnie zawodowo zajmuje się prawem. Jako że docierają do mnie informacje, że bagiety zaczynają ciągać ludzi po komendach, a wielu dźwigających( w odróżnieniu ode mnie) zajmuje się zawodowo uczciwą pracą ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) to podrzucam krótki tutorial.

Jeżeli otrzymacie takie wezwanie jak na zdjęciu:

1. Sprawdźcie czy jest tam informacja w jakim charakterze jesteście wzywani. Ma to kluczowe znaczenie, bo inne prawa ma świadek, a inny podejrzany.

Jeżeli nie ma tam informacji w jakim charakterze jesteście wzywani, to tak naprawdę to wezwanie jest bezwartościowe, bo konsekwencje niestawiennictwa wynikają z charakteru, w jakim ktoś jest wzywany. Natomiast jako że policja nie gra już trzymając się zasad gry, odradzam ignorowanie.

Najbezpieczniej jest nadać dzień przed wyznaczonym terminem list polecony z uprzejmą prośbą o uzupełnienie wezwania o informację w jakim charakterze jesteście wzywani oraz wyznaczenie nowego terminu.

Dlaczego list polecony? Dlatego, że macie wtedy pisemną i formalną podkładkę, że takie pismo zostało nadane. Oczywiście w cywilizowanych relacjach międzyludzkich można po prostu zadzwonić, ale czy tutaj można mówić o takich relacjach?

2. Sprawdźcie dokąd jesteście wezwani - jeśli jest to komenda oddalona od waszego miejsca pobytu o większy dystans, zawsze możecie zwrócić się z wnioskiem o przeprowadzenie czynności w jednostce policji, która jest znacznie bliżej. (wniosek również pisemny i poleconym).

3. Jeżeli dostaniecie podobne wezwanie tj. do przedstawienia dokumentów potwierdzających powołanie do kadry narodowej w sporcie olimpijskim + posiadacie legitymację Polskiego Związku Triathlonu, NIE BIERZCIE ZE SOBĄ TELEFONU.

Zróbcie zrzut ekranu z legitymacji w apce + wydruk.

Wydrukujcie odpowiednią uchwałę - jeżeli wyrabialiście licencję w kwietniu 2021, odpowiednia będzie uchwała nr 50.

http://triathlon.pl/dokumenty/?id=33

Dlaczego bez telefonu? Dlatego, że jeżeli pokażecie legitymację na telefonie, to jakiś pomysłowy dzban może wpaść na pomysł typu "zabezpieczamy telefon jako dowód". Jeżeli ten telefon kiedykolwiek odzyskacie, to nie będzie już nic wart. Podkreślam w tym miejscu, że odradzam fizyczne posiadanie przy sobie telefonu na takim przesłuchaniu. Zostawcie w domu czy w aucie.


Bierzcie i korzystajcie, nie ma zgody na likwidację wielkich chłopów #pdk
Karoleer - #silownia #mikrokoksy #prawo

Drodzy współtowarzysze niedoli - część ze ...

źródło: comment_1618232701yDuCbq3JJx9CqBiSAvnp9R.jpg

Pobierz
  • 132
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Karoleer: przecież to wezwanie jest gówno warte, a w ogóle to nie powinieneś brać tego od nich do ręki

ja bym w ogóle zignorował, tam nie jest nic napisane w jakim charakterze, żadnej podstawy prawnej - wyrzucić do śmieci i zaczekać na wezwanie pocztą
  • Odpowiedz
@Karoleer: Dostałem wezwanie po tym jak zostałem spisany na siłce. Nie jest określone w jakim charakterze. Przez telefon dowiedziałem się, że licencję pzpl przekazał manager siłowni ale za to chcą #!$%@?ć mandat za brak maseczki. Czy oni mogą w takim trybie wystawić mandat "zaocznie" na podstawie notatki, której nikt nie widział, nikt nie podpisał a ja przy psie byłem w maseczce i mówił tylko, że spisuje w celu weryfikacji licencji?
  • Odpowiedz
Jedna rzecz ode mnie odnośnie "związków sportów olimpijskich". W skrócie minister kłamał w TV :P

W rozporządzeniu jest pkt 17 który mówi:
"17. Okoliczności, o których mowa w ust. 16 pkt 1, potwierdza dokument wystawiony przez podmiot opłacający wynagrodzenie lub stypendium sportowe albo przez odpowiednio międzynarodową federację sportową działającą w sporcie olimpijskim lub paraolimpijskim lub inną uznaną przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski albo międzynarodową organizację sportową o zasięgu kontynentalnym należącą do takiej federacji albo polski związek sportowy albo Polski Komitet Olimpijski albo Polski Komitet Paraolimpijski."

Kluczową rzeczą jest to "albo polski związek sportowy". Także wszystkie te licencje typu przeciąganie liny, szachowy, albo psich zaprzęgów nadal normalnie obowiązują i są w pełni legalne na siłowni, a kontrole milicji podwójnie nielegalne.
  • Odpowiedz
Najbezpieczniej jest nadać dzień przed wyznaczonym terminem list polecony z uprzejmą prośbą o uzupełnienie wezwania


@Karoleer: I co, wtedy nie przychodzić w wyznaczonym terminie, tylko spokojnie czekać na odpowiedź? Bagiety nie wbiją o 6:00?
  • Odpowiedz
Warto dodać to że nie zawsze przysługuje nam możliwość odmowy składania zeznań jednak ludzka pamięć jest zawodna więc na większość pytań można zasłaniać się niepamięcią oraz niepewnością, nie jesteśmy pewni gdyż za składanie fałszywych zeznań grozi odpowiedzialność karna.
  • Odpowiedz
@Karoleer: to co #!$%@? ta pisowska milicja przechodzi ludzkie pojęcie.

W zeszla środę zawinęli z prywatnego mieszkania 4 osoby łącznie z fizjoterapeuta. Ludzie nie maja gdzie walczyć o zdrowie bo **** taki wydało rozkaz. Wrocław 2021

Rozkaz 66 w polskim wydaniu. Tylko zamiast Dartha Sidiousa mamy Kaczyńskiego, a zamiast klonów - bezmyślna milicje.
  • Odpowiedz
@olo-321: tak jak wspominałem w komentarzach - to nie było wezwanie kierowane do mnie. wezwanie znalazłem na instagramie pewnego powerliftera, którego obserwuje i uznałem, że skoro dochodzi już do tego - to warto chociaż tutaj poinformować koksów po fachu jak sobie z tym radzić. z tego co mi wiadomo, policja pozyskuje dane poprzez legitymowanie osób będących na siłowni w chwili nalotu.

@cochese:

I co, wtedy nie przychodzić w wyznaczonym terminie, tylko spokojnie
  • Odpowiedz
@Karoleer: pierwsza i ostatnia rada powinna być taka: nie bierz niczego do ręki, nic nie podawaj, podaj ustawowe minimum: imię, nazwisko, pesel, adres zamieszkania, zawód, miejsce zatrudnienia. Koniec. A tematyka przesłuchań to już na inny wpis, chociaż i tak większość się zesra pod naporem sztuczek bardziej doświadczonych policjantów, trzeba mieć wprawę.
  • Odpowiedz
Zgłoszenie na milicje za chodzenie na siłownie. Komuna Bis, karton PiS. Też mam triatlonową, dla pełnego spokoju wyrobiłem sobie stowarzyszenia oraz żeglarską XDD
  • Odpowiedz
ewentualnie jakaś grzywna za brak stawiennictwa


@Karoleer: brak jest podstawy prawnej do nałożenia kary za brak stawiennictwa na sprawcę wykroczenia lub przestępstwa, w takim przypadku jedynym środkiem jest przymusowe doprowadzenie

kary porządkowe można nakładać tylko na świadków
  • Odpowiedz
Jeżeli pominąłem jakieś pytanie lub nie udzieliłem wyczerpującej odpowiedzi - wołajcie, pytajcie.

Szczerze przyznaje, że popularność tego wpisu przerosła moja najśmielsze oczekiwania. Byłem absolutnie pewien, że zgarnę może z 30-40 plusów, kilku stałych bywalców rzuci komentarzem typu "dzięki mordo, rośnij duży" i tyle w temacie, a jak wyszło - każdy widzi. Teraz to aż mi głupio, że wpis jest tak niestaranny (spacja w złym miejscu, niestaranna interpunkcja, znajdą się ze dwa powtórzenia, no dramat ( )) i bardzo ograniczony merytorycznie.

Niemniej, z drugiej strony bardzo cieszy mnie tak duże zainteresowanie tematem - dziękuję wszystkim i każdemu z osobna za plusy, wyrazy poparcia i innego
  • Odpowiedz