Wpis z mikrobloga

Cześć.
Z czego może wynikać zużycie dysku 100%?
W menadżerze nie widać jaki proces używa 100%. CrystalDiskInfo pokazuje, że wszystko jest ok. W momencie gdy włącze jakiś program z tego dysku to zaczyna zacinać, nawet w eksploratorze. Gdy nic nie jest włączone z tego dysku to zużycie spada normalnie do 0%, ale wystarczy włączyć cokolwiek, żeby wzrosło do 100%. Na drugim dysku mam postawiony system i na nim wszystko działa. Jak można jeszcze sprawdzić czy dysk jest sprawny?

#informatyka #komputery
  • 9
@Ukrywaczek: To ssd, tak? w takim razie trzeba byłoby się przyjrzeć w menadżerze urządzeń i posegregować CPU/RAM od najwyższej zajętości i zerknąć co dławi dysk - w sensie proces. Może być tak, że sam w sobie ssd jest uwalony i powoduje takie efekty - zdarza się coś ostatnio.
@Ukrywaczek: Jeśli coś na HDD to po prostu go zbackupować, low lvl format i spróbować od nowa coś postawić. Możesz jeszcze victorią, hddscanem, gsmartcontrolem pojechać. Ja zawsze jak nie jestem pewien od CDI wyniku to używam dodatkowego softu. W hdtunie mozesz jeszcze przeskanowac czy jakichs badow nie ma