Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
Opuścił nas właśnie wielki człowiek - @marian-bury. Prawdziwy skarb naszego tagu.
Jak sam twierdził(screeny w komentarzu), oglądał vlogi Kononowicza w 2005 roku, czyli zanim jego filmy zaczęły pojawiać się na YT. Należał też do partii, do której chciał wstąpić Kononowicz, ale na jednym z zebrań zachowanie Warmianina zaczęło wskazywać, że ma coś nie tak z głową, więc jego kandydaturę odrzucono.
Obawiam się że przez tę bancję pewna fakty z Uniwersum Szkolnej 17 przepadły na zawsze [*]
#kononowicz #patostreamy
Pobierz
źródło: comment_1618088500d726OUDpiisic1sXaiQ8sS.jpg
  • 20
@Zwanek: Zdziwiłbyś się. Adam Czeczetkowicz nagrywał już wtedy z Kononem w jego domu, przy stole z mamą Kśka. W 2006r. naspąpił "boom" medialny, jak Adaś wkręcił Konona w prezydenturę Białegostoku.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Deathcult: Wiem że Czeczet z nim nagrywał(tylko trochę później), ale jestem niemal święcie przekonany, że pierwszy film z Kononem który pojawił się w sieci to spot wyborczy wrzucony przez Axelio na YT w 2006* roku.
Ale jeżeli się mylę to możesz wyprowadzić mnie z błędu.
@Mateusz707: Nigdy - mam ją już z 5 lat xD

@Zwanek: Twardych dowodów nie przedstawię na ta chwilę. Tak się składa, że tamte lata dosyć dobrze utkwiły mi w pamięci. Czasy z przed "internetu", gdzie śmieszne zdjęcia i filmiki przynosiło się na twardym dysku od kolegów, co mieli jakiś tam internet. Ubolewam nad około 40GB danych, które znajdowały się na moim dysku, który padł. Z tego co sobie przypominam to "szczota" zdobywał zaufanie, podkręcanie konona (knur już wtedy gasił swoją mamę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Deathcult: Luz, ja nie oczekuję twardych dowodów, tylko jakiegoś szerszego opisu z twojej perspektywy.
Filmy z domu z Leonardą (i Bogusiem) kojarzę, no ale te pojawiały się później przez dłuższy czas, więc nie ma gwarancji że ci się nie powaliło - ja np. mam problem z datami dotyczącymi wydarzeń nawet sprzed 2-3 lat.
@Zwanek: Nie sadze, ze Czeczet nagrywal cos przed pamietnym klipem w TV Jard. W ogole, medialna strona Podlasia XXIw zajmowal sie tam Axelio, a on nigdy nie wspominal o istnieniu takich materialow. A, z wrzuceniem do YT, bylo dokladnie jak piszesz. To byl ogolnie nowy (choc zdobywajacy blyskawicznie popularnosc na swiecie) serwis, w Polsce ciagle w powijakach. Zbieglo sie to w czasie z b przystepnymi cenami Neostrady, gdy internet naprawde zawital
@Zwanek: Mam problem z datami, z przed tygodnia (starość, nie radość). Tamten okres pamiętam, bo za dużo się działo w moim życiu w tamtych latach. Dążąc na skróty to Czeczetkowicz (min go "wypromował), a po skłóceniu się zniszczył zostawiając Kśka samego sobie. Pierwsze filmiki miały dosłownie po kilka minut w rozdzielczości 600x480. Przeważnie były nagrywane przy stole z Leonardą, Bogusia nie zweryfikuję, bo to była jakaś tam postać milcząca. Oczywiście słynny
@Docent_nauk: Z całym szacunkiem ale "nerwostrada" (bo takie mała miano) była już wcześniej:D
2006-2007 był szum wokół Konona, bo "szczota" zaczął go już oficjalnie "promować". Skąd nagrania, które wiele kilometrów od Białegostoku były popularne na całą Polskę? Wtedy nawet nie było pojęcia typu mem, czy inne gunwo, tylko dzieci neostrady :D Początki Konona to około trzeci kwartał roku 2005.
@Deathcult: Byla, ale atrakcyjne promocje na Neostrade byly wlasnie w poznym 2006/ na poczatku 2007. Wtedy internet stal sie naprawde popularny i obecny w wiekszosci domow. I wtedy wlasnie rozblysla gwiazda Konona. Dla wielu ludzi, namowionych przez dzieci do zalozenia internetu, klip z Kononen byl pierwsza, lub jedna z pierwszych rzeczy jakie na nim zobaczyly. Kiedys bylo na wykopie zestawienie najczesciej wyszukiwanych hasel w internecie w Polsce. "Kononowicz" byl czestszym zapytaniem
@Docent_nauk: Spoko, co do filmów z 2005r to kto knura nagrywał w sweterku, na tle pieca kaflowego? Jeżeli Pan Czeczetkowicz ma cywilną odwagę to powie od kiedy. Z resztą do dzisiejszego dnia dziwi mnie, jak osoba posiadająca długie włosy mogła być członkiem jakiejś narodowej "bojówki", o skłonnościach nacjonalistycznych? Chyba, że Podlasie to inny wymiar. Za moich czasów za sam ubiór i wygląd można było obskoczyć glanowanie (serdecznie nie polecam). Jak zapytasz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Docent_nauk: @Deathcult: Myślę że ostateczną odpowiedź przynosi Google Trends. Okres od 01.01.2005 do 31.12.2006. Pierwszy przedział czasowy, w którym zapytanie o treści "Kononowicz" wynosiło >0% zainteresowania to 05-11.11.2006.
Można sobie sprawdzić samemu pod tym linkiem.
Niestety @Deathcult, ale to tobie musiało się pomylić - innego wytłumaczenia nie widzę.
Pobierz
źródło: comment_1618094953hIUbfkRCFgyf9f3O9oZOZg.jpg
@Zwanek: Spoko, może mój błąd, nie wykluczam. Teraz sprawdź sobie od jakiej daty istnieje YT. Wcześniej były inne media, bez CENURY. Od 1.02.2006 nie mogłem (choćby skały srały) oglądać konona, posiadać dostępu do internetu (był wewnętrzny), i nawet nie mogłem mieć telefonu komórkowego. Takie przepisy, prawo, blabla bla. To mi się nie przyśniło, nie uroiło. Wiem, co było przed, wiem gdzie byłem w trakcie i wiem co było po.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Deathcult: Sprawdzałem dane wyszukiwania w Google - YouTube ma dane dopiero od 2008r.
Ale w jakim serwisie filmy by nie były, nie ma po prostu szans na to, żeby nie pojawiałyby się zapytania w google.
Ja stawiam że jednak ci pamięć płata figle - to było 15 lat temun więc nie ma w tym ani nic zaskakującego, ani złego. W końcu każdy ma jakieś fałszywe wspomnienia. Po prostu ważne żeby w
@Zwanek: "fałszywe wspomnienia". Zgadzam się, naukowo udowodnione. W tamtych latach wydarzyło się wiele różnych "rzeczy", których nie zapomnę, a konona kojarzę z tamtych lat. Jego Wieprzową Mość pamiętam do około 2008r.
@Zwanek: Sama data maila. Przepraszam za moje skróty myślowe. Na bank widziałem wieprzka w sweterku z mamą w latach 2005-2008r. Wtedy nawet YT raczkował, albo jeszcze się tworzył się. Możesz się śmiać ze mnie, nie wnikam. Rok 2006 nie był mój, ale reszta już moje:D
@Zwanek: na bank nie było Konona na yt w 2005, możesz obejrzeć sobie listę najstarszych polskich filmów na yt, wam nie przypominam sobie żeby coś było przed nagraniem jego spotu wyborczego a siedziałem też na innych stronach typu milanos, wrzuta itp.