Wpis z mikrobloga

Pogubiłem się w tym jak to działa.
Sprawa wygląda tak:
Mieszkam z rodzicami i bratem. Brat ma covida. W czwartek (8 kwietnia), zapisał się na test i dostał z automatu kwarantannę na 10 dni do 18 kwietnia. Okej, to zrozumiałe. Poszedł na test w piątek (9 kwietnia). Wyniki dostał dziś (10 kwietnia) i kwarantannę przedłużyli mu do 19 kwietnia. Tu wszystko git
Jako, że on miał pozytywny to ja z rodzicami też zapisaliśmy się na test. Zapisaliśmy się dziś (10 kwietnia) i z automatu dostaliśmy kwarantannę do 26 kwietnia XD Nie mamy jeszcze wyników, na ten moment jeszcze brat nie zgłaszał nigdzie że mieszka z nami więc.. jak to działa że dostaliśmy aż 16 dni kwarantanny? XD
#covid #koronawirus #kiciochpyta
  • 7
@pomarancza3000: Tak właśnie myślałem. Przecież kwarantanna na początku trwała 14 dni, zmienili potem na 10 dni, a tu nam #!$%@? 16 XD i za #!$%@? nie wiem czemu. Do tego ta apka którą niby muszę ściągnąć xD Cyrk na kółkach trochę
@Maestro_PM: Też jestem pozytywna z wczoraj - też mam izolację do 19 kwietnia. Rodzice mają kwarantannę do końca mojej izolacji plus jeszcze 7 dni - nie wiem dlaczego, ale wszędzie pisze, że taka zasada... Najbardziej wkurzające jest to wszędzie jest niby tyle informacji, a człowiek i tak zagubiony. (°°
@katrixo: No właśnie. Niby wszędzie pełno info, ale nic #!$%@? nie wiadomo. Z jednej strony mówią, że jeśli brat ma pozytywny a ja miałbym negatywny to mi się kończy wtedy kwarantanna z automatu, a z drugiej #!$%@?ą 16 dni aż. #!$%@? kraj
@zourv: Teraz? Bardzo dobrze. Z dwa dni może miał lekką gorączkę i to wszystko. Aktualnie ma stan podgorączkowy około 37 stopni i tyle, ani kaszlu ani problemów żadnych. My z rodzicami tak samo, żadnych objawów