Wpis z mikrobloga

Z calym szacunkiem do #krawczyk (bo wiadomo że na każdej imprezie do jego muzy nóżka chodzi) nie uważacie że #pogrzeb transmitowany #live przez kilka stacji oraz asysta honorowa #wojsko to jednak lekka przesada jest? Troche takie jasełka kto go bardziej lubił. Mnie to obrzydza i uważam że nie ma to nic wspolnego z szacunkiem dla zmarłego... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#przemyslenia
  • 18
  • Odpowiedz
@kielbasa_z_cebula: no niby tak. But still... a nie wiem, może się czepiam
@kwmaster: No ale czemu państwowy. Przy całym szacunku do jego tworczosci- no to jednak jest artysta a nie "mąż stanu" (cokolwiek to znaczy). Troche to takie żeby władza mogła pokazać jaka jest dobra.
  • Odpowiedz
@troglodyta_erudyta: Samo to, że pogrzeb jest "państwowy" nie wymaga obecności asysty honorowej. Teoretycznie decyzję o tym podejmuje Minister ON, asysta przysługuje osobom szczególnie zasłużonym dla kraju (czy Krawczyk był szczególnie zasłużony? Nie mnie to oceniać). No ale można się domyślić, że jak pogrzeb ma charakter "państwowy" to raczej nikt nie podejmie decyzji, że asysty nie będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@murison: zgadzam się w 100%. Popularny, a raczej reaktywowany przez młodsze pokolenie "bo bekowo na Juwenaliach", jednak mimo wszystko to dalej kolejna gwiazda muzyki popularnej. Szacunek mu się należy, ale pogrzeb państwowy to gruba przesada.

Jego zasługi dla polskiej kultury są na takim samym poziomie jak np. Michała Wiśniewskiego (który u swojego szczytu był większą gwiazda niż Krawczyk)
  • Odpowiedz
@murison Myślę tak samo. I dziwię się, że wpis ma tak mało poparcia. Niesamowicie przeciętny artysta, przez całe życie nie stworzył niczego genialnego. Czy to, że ktoś przez 40 czy trochę więcej lat śpiewa czyni go wybitnym? W ostatnich latach to grał głównie po juwenaliach czy festynach w miasteczkach i wioskach itp. Tworzył jakieś mierne rzeczy do bujania dla starszych pań. Zero wartości artystycznych, masowa papka. Dla mnie jakieś pochowanie z honorami,
  • Odpowiedz
@kwmaster: CZYM ? ze był artystą jak setki innych w kraju ? To nie jest prowokacja w zadnym wypadku ani nie jestem trolem ale zastanawiam sie nad tym czym zasłużył na Państwowy pogrzeb.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xDav: chociażby tym, że otrzymał 2 medale gloria artis czy order odrodzenia Polski. Tak pewnie Lewandowski również będzie miał pogrzeb państwowy.
  • Odpowiedz