Wpis z mikrobloga

Mirki, jak to jest z tą #fotografiaproduktowa? W jaki sposób mogę legalnie wykorzystywać na swojej stronie/sklepie zdjęcia produktów ze stron producentów? Ciężko byłoby mi wierzyć, że duże sklepy mają z każdym osobne umowy i pytają się o zgody każdej firmy, albo co ciekawsze - robią własne fotografie (te zdjęcia się przewijają przez multum stron, wystarczy wyszukać w Google Grafika).

Jak robią to porównywarki cenowe jak np. ceneo, czy skąpiec mające miliony(?) różnych produktów?

#dropshipping #afiliacja #fotografia #prawo
  • 10
@eternit_nie_wybacza: póki co chodzi głównie o sprzęt elektroniczny, więc tu pytanie się o jakieś zgody jest jeszcze do zrobienia, ale jestem ciekaw, jak wygląda to w innych branżach: w przypadku sklepów, czy stron, które przedstawiają zdjęcie mnóstwa różnych produktów, zaczynając od pralek, przez smartfony, aż po karmę dla psa.
@mk27x: Duże firmy mają swoje studio i fotografów na etacie, albo współpracują z wyspecjalizowanymi studiami fotografii produktowej. Zdjęć jest dużo, ale średniej jakości packshoty w ciągu 8h i jeśli są niewielkie to można ich zrobić 100 na dzień. czyli jeden fotograf zrobi 2 tyś. zdjęć miesięcznie. Ktoś zrobi mniej, ktoś więcej....
Są jeszcze wielkie studia fotograficzne, która mają dobra organizację. Np. mają 10 fotografów produktowych i 25 retuszerów. Tam produkcja zdjęciowa