Wpis z mikrobloga

@Radysh @dlugi_ @stassma @Odczuwam_Dysonans @Tymian @MMARS @MickM. Dzięki za odpowiedź. Jeszcze mam 2 pytania:

1. Czy do domowych, amatorskich napraw lepiej kupić lutownicę 2w1 czy oddzielnie grotowa i hot-air.
2. Czy jest jakas strona internetowa z bazą danych schematów ideowych. Tzn. zepsuło mi sie jakieś stare radio, wchodzę, wpisuję markę i model sprzętu i mam tam gotowy schemat.
@retzev możesz kupić 2w1 wyjdzie chyba taniej. Różnicy w pracy nie będzie.

Co do zbiorów to pewnie są ale gdzie to nie wiem. Zazywyczaj się szuka po google i czasami wiszą za darmo a czasami trzeba płacić albo krążyć po Ruskich forach
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tymian: znasz jakiś sprawdzony konretny marka/model lutownicy? Tak jak pisałem to na użytek amatorsko-hobbistyczny, więc raczej nie sprzęt za kilka tys.
@retzev: jak sobie popracujesz na jakimś JBC to wtedy każda inna lutownica staje się gównem xD

Te są o tyle dobre że jak padną to masa części zamiennych i tutków na youtube jak to naprawić
@Tymian: na pewno, ale taka JBC to już jak prowadzisz pełen serwis, wtedy zakup się szybko zwróci. Narazie miałem okazję lutować niemieckim Wellerem, fajny sprzęt.
@retzev: ksger t12 jak chcesz porządną lutownicę w niskiej cenie. Groty t12 używane też w profesjonalnych sprzętach. A co do 2w1 to nie polecam. Osobno jest praktyczniej, bo czasem trzeba wziąć lutownicę ze sobą i lutować coś na miejscu a plątać się z hotem to lipa. Do lutownicy polecam dokupić dobry topnik też a nie starą kalafonię. Przyda się też strzykawka do rozlutowywania, plecionka, trochę szczypiec, skrobaków itd