Wpis z mikrobloga

Czy istnieja pewne przeslanki ku temu, ze raz dokonane samobojstwo w rodzinie moze byc genetyczna iskra zapalna obciazajaca kolejne pokolenia? nie ma tu mowy tylko i wylacznie o wymiarze chorobowym(jak schizofrenia) a o sklonnosciach do ryzyka, narazania zycia i czegos w rodzaju przeswiadczenia o byciu przekletym majac na uwadze, ze samoboja strzelił ojciec(przykladowo).
Przykladem takiej korelacji moze byc rodzina Dunlopow i ich sportowa sklonnosc do narazania zycia, gdzie smierci ponioslo 3ch badz 4 czlonkow rodziny w roznych pokoleniach, wszyscy podczas wyscigow motocyklowych.
Albo rodzina Jessiego Livermore, slynnego brokera z wall street ktory wygrywal i przegrywal duzo, grajac na gieldzie. Popelnil samobojstwo a w jego slady poszedl syn i wnuk.
Taki przyklad rozszerzonego pokoleniowego samobojstwa rowniez zdarzyl sie w mojej miejscowosci, matka i 2ch synow w roznych odstepach czasowych.
#smierc #ciekawostki #rozkmina #psychologia
teflonzpatelnimismakuje - Czy istnieja pewne przeslanki ku temu, ze raz dokonane samo...

źródło: comment_1617945258dSymyIVPwrbniNYZZ4JLZ8.jpg

Pobierz
  • 13
@teflon_z_patelni_mi_smakuje: nie sądzę, by to dało się w łatwy sposób zbadać metodą naukową, być może nie jest to w ogóle możliwe. Natomiast sama koncepcja wydaje mi się mieć coś w sobie, kiedy myślę o swojej rodzinie, o rodzinie mojej partnerki, czy tych przyjaciół i znajomych, o których wiem coś więcej.
@teflon_z_patelni_mi_smakuje moja sąsiadka wiele lat temu się powiesiła, miała jakies tam zaburzenia , po jakiś 10-12 latach powiesił się jej syn, od czasu śmierci matki był już trochę "inny" ..., mało tego inny syn młodszy też miał jakieś przejścia z depresją.. także w tym przypadku iskrą była śmierć matki, jednak jakieś geny podatne na deprechę, pewnie też zadziały