Wpis z mikrobloga

Brutalność esbecji mnie odraża i nie śmieszy zupełnie. W komentarzu macie zdjęcie "wesołego, uszatego pana", który w tygodniku "Tu i Teraz" pod pseudonimem "Jan Rem" był autorem paszkwili na Bł. Ks. Jerzego Popiełuszko i wiernych wokół niego zgromadzonych. Ta propaganda miała niejako usprawiedliwić zbrodnię esbeków. Oczywiście ostateczny rozkaz zamordowania księdza Popiełuszki poszedł z Moskwy, Urban był tylko pionkiem w tym procesie. Później przekazywał społeczeństwu fałszywe informacje, pomagając SB zatuszować fakty nt. tego morderstwa.

Jan Paweł II, Popiełuszko i Kukliński to trzy, najbardziej znienawidzone postacie przez komuchów - do tego stopnia, że echa tej nienawiści nie milkną do dziś. Apeluję do tej bardziej inteligentnej części młodzieży (bo amebom już nic nie pomoże xD), żeby postarała się jednak nie kpić z tego tematu. Wiem - czarny humor też mnie bawi (tzw. "prychłem") - ale mam propozycję: za każdym razem, gdy taki czy podobny mem ktoś tutaj doda i gdy już opanujecie salwy śmiechu, to napiszcie też w komentarzu o tym, w jak brutalny sposób Popiełuszko został zamordowany. Niech prawda o tej zbrodni nie zginie pod śmiesznymi memami.

Z dedykacją dla dzieciaków, którzy z nostalgią wspominają #prl i z szacunku do #historia
#komuna #jp2 #oswiadczenie #katolicyzm #wiara #mordercy #nastolatki
CzerwonyjakWIG20 - Brutalność esbecji mnie odraża i nie śmieszy zupełnie. W komentarz...

źródło: comment_1617929347aqxR9QcaBwriPKdMQXBp4W.jpg

Pobierz
  • 173
  • Odpowiedz
@Czerwony_jak_WIG20: się przecież sam mem jest o tym, że dzisiaj on brutalnie zabity. Czyli nabijanie się z tego samo w sobie kultywuje pamięć tego wydarzenia. Także żeby zachować pamięć o tym okropnym wydarzeniu wystarczy o nim memowac na potęgę!!!
  • Odpowiedz
@Czerwony_jak_WIG20: Popiełuszko był żolnierzem jednego obozu, Urban był żołnierzem drugiego obozu. Bądźmy dorośli - Kościół walczył o wpływy i władzę. Dowody tego czujemy dobitnie dzisiaj na własnych plecach. Tam, gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą. Jak dwie mafie walczą, to i trupy padają. A my, jak co dzień, #!$%@?. Jak nie na jednych - to na drugich. Ja tobie ze swojej strony doradzam trochę krytycyzmu, a nie brania za świętość tego,
  • Odpowiedz
@Czerwony_jak_WIG20: Snowflakes edycja polska.
OK, rozumiemy, skończyłeś niedawno lat 16, zacząłeś czytać o tym że w PRL posługiwano się metodami właściwymi dla PRL, jesteś tym oburzony - więc czas na postulat zakazu memów.
Brakuje tylko, żebyś w pakiecie zażądał zakazu memów z Breivikiem albo Georgem Floydem.
  • Odpowiedz
@Czerwony_jak_WIG20:

I tym amebom się wydaje, że dziś żyją w dyktaturze, bo jak to policeman bestialsko legitymuje mnie, przecież mam prawo nie wykonywać poleceń funkcjonariusza kiedy chce xD No i słynne "pałowanie kobiet", z którego to niestety nie ma ani sekundy filmu, ni zdjęcia. Mniejsza. Takie ameby, nie widzą niczego złego w jednoczesnym gloryfikowaniu starej, uszatej, moskiewskiej k00rwy, która za srebrniki maskowała zwyrodniałe działania władzy (ponad setka zamordowanych opozycjonistów w samym
  • Odpowiedz
@megawatt:

i co nam ta pamięć dała? mamy TVP działające podobnie (tylko mniej udolnie) jak w media w PRLu oraz policję stosującą standardy milicji (różnica taka, że jeszcze nikogo z opozycji nie zabili)


no, standardy PRL kopiuj-wklej. Bestialskie legitymowanie, złośliwe blokowanie przemarszów w pandemii, nieludzkie apele o rozejście się. Ty tak na serio? Milicja w sposób systemowy, przy aprobacie i z inicjatywy ówczesnej władzy, prowadziła działania nielegalne nawet z perspektywy prawa
  • Odpowiedz
@Czerwony_jak_WIG20

Jan Paweł II, Popiełuszko i Kukliński to trzy, najbardziej znienawidzone postacie przez komuchów

Nie zgadzam się, jestem rzekomo prawakiem i też nie znoszę Wojtyły, a Popiełuszki nie darzę szacunkiem.
  • Odpowiedz
  • 45
@Czerwony_jak_WIG20 To jak ludzie odbierają teraz Urbana dobitnie pokazuje jak #!$%@? ludzie zasiadają przy sterach tego kraju. W normalnych warunkach nie miałby możliwości przebić się do szerszego grona odbiorców, bo byłby szybko kontrowany swoją przeszłościa.

Polecam więcej kultu papieża, kościoła, tuszowania grzechów księży, nadużyć i wymuszeń kleru, wyłudzania pieniędzy od zwykłych ludzi i wklepywania młodym do głowy PRAWDZIWIE CHRZEŚCIJAŃSKICH WARTOŚCI. Co może pójść nie tak? ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Czerwony_jak_WIG20: Brutalność esbecji mnie odraża i nie śmieszy zupełnie. W komentarzu macie zdjęcie "wesołego, uszatego pana", który w tygodniku "Tu i Teraz" pod pseudonimem "Jan Rem" był autorem paszkwili na Bł. Ks. Jerzego Popiełuszko i wiernych wokół niego zgromadzonych. Ta propaganda miała niejako usprawiedliwić zbrodnię esbeków. Oczywiście ostateczny rozkaz zamordowania księdza Popiełuszki poszedł z Moskwy, Urban był tylko pionkiem w tym procesie. Później przekazywał społeczeństwu fałszywe informacje, pomagając SB zatuszować fakty
  • Odpowiedz
@Czerwony_jak_WIG20: W latach 90 kiedy pojazd typu Fiat 125p był popularnym młodzieżowym pojazdem (bo był to najtańszy czy jeden z najtańszych używanych samochodów) było popularne powiedzenie "wrócić z imprezy na Popiełuszkę." Czyli w bagażniku fiaciora właśnie.
  • Odpowiedz