Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@woodruff: don't give me hope. Będę super happy jak dolecimy do 20000$ i sprzedam jedną akcję. Później w spokoju mogę czekać na kolejne poziomy zadowolenia typu 100000$ dla drugiej akcji. Nie mam zamiaru im sprzedawać ich na raz. Inna sprawa - ciekawe co się stanie z fundami, jeśli taki DFV sprzeda im 500 akcji, ustawi się już do końca życia a nadal mu zostanie pełno akcji na rachunku. Wtedy fund nie
  • Odpowiedz
@OsSikorskiego: znaczy to tyle, że żadnego moon nie będzie.

Teraz fundusze zamykają shorty tak by nie podbić ceny. Wszystko policzone.
Prawdopodobnie skończy się tak, że cena akcji będzie się powoli wykrwawiać, a jak ulicy się znudzi i przestaną kupować akcje, a nawet zaczną powoli sprzedawać to będzie lekki pump i dump. Ulica w panice się wyprzeda, fundusze zarobią na wcześniej założonych shortach.

Jeżeli ktoś liczy na to, że GME doprowadzi w
  • Odpowiedz
@PierDacze: Kto się miał wyprzedać to się wyprzedał, nastroje są takie że do 4 lipca możemy czekać i nikt nic nie puści a co wypłatę będziemy dokupowali więcej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PierDacze: Twoja teoria byłaby prawdziwa, gdyby fundusze nie miały ponad 100% szortów. A niektóre źródła sugerują, że mają znacznie więcej akcji na pozycjach krótkich niż GME ma w obiegu. Tutaj mogą się szybko skończyć rynkowe oferty jak będzie margin call
  • Odpowiedz
@OsSikorskiego: ale oni nie maja jednego shorta na ponad 100% tylko jest to wiele kontraktów, z różnymi terminami, a także u wielu instytucji które mają różne zdolności finansowe.

Jest jeden, najmniej prawdopodobny scenariusz, a wiele przeciwko.
  • Odpowiedz
  • 0
@OsSikorskiego: masz rację i to jest właśnie clou tej sprawy. Szorty muszą się pokryć w całości jak ruszy squiz, a wtedy praktycznie każda akcja musi być wykupiona. Więc jeśli ktoś ma kupić moją akcję, a ja nie sprzedam za 10k, 100k itp itd to cena będzie rosła aż w końcu sprzedam. Tylko na wykopie widzę że tego zupełnie nie rozumieją.
  • Odpowiedz
@woodruff: Do tego momentu rozumiem, pytanie tylko co się ma stać później - przykład powyżej - DFV sprzedaje swoje 500 akcji po 100k$ każda. Jest ustawiony na resztę życia. Po co w tym momencie ma sprzedawać resztę? WIęc resztę swoich trzyma. Ja sprzedaję 2 akcje po 100k$ każda i też na kilka lat spokojnie mogę żyć ;) a pozostałych 18 nie sprzedaję. Stąd... co się w tym wypadku dzieje z wykupem
  • Odpowiedz
@OsSikorskiego: pamiętajcie, że to że mają 140% shortów (teoretycznie powiedzmy bo tego nie wiemy) to nie oznacza, że mają wykupić WSZYSTKIE AKCJE i jak Ty wystawisz sella za 1mln $ a reszta po 300$ to nie muszą go wykupić. Wystarczy, że duzy fund postanowi zrzucić swój pakiet, melvin skupi powiedzmy 20% akcji i odda pożyczkowadcy, który wrzuci je ponownie na rynek a melvin ponownie wykupi ten sam pakiet. Efekt bedzie taki,
  • Odpowiedz
@maryjuszpitagoras: tylko na to co mówisz potrzeba czasu - akcje muszą wrócić do pożyczkodawcy, on je musi jeszcze wystawić (i tu raczej byłoby jego głupotą zaniżać mocno cenę) i znów do niego wrócą :) O ILE będzie taki fund, który postanowi zrzucić pakiet. (a na pewno będzie to inna sprawa - jak nagle im w portfelu coś wzrośnie dużo to na pewno będą zrzucać żeby równoważyć portfel).
Chyba, że Melvin i
  • Odpowiedz
@OsSikorskiego: tak na logike. Pozyczyłeś znajomemu 100k na inwestycje i obiecał Ci, że odda 200k bo ma "pewniaczka". Okazuje się, że wtopił i jest bankrutem. Ty chcesz swoją kase spowrotem + obiecany zysk. Gość mówi, że jedyne co ma to auto za 100k i chce CI je dać, żebyście byli kwita. Pytanie: Bierzesz auto, aby zamknąć sprawę czy idziesz do sądu chociaż wiesz, że lada dzień zawita do niego komornik i
  • Odpowiedz
@OsSikorskiego: a myślisz, że pożyczkodawcy są na etapie takiej chciwości, że jesli jest taka mozliwosc to chcą wyciągnąć maxa co do dolara czy bedą skłonni zrezygnować z części zysku, żeby jednak nie pociągnąć upadłością kolejnych ubezpieczających?
  • Odpowiedz