Wpis z mikrobloga

Zaraz się wyjaśni, czy Terenwizja rzeczywiście dojeżdżała do działki przez las w celach gospodarskich ( )
Dziwi mnie, że Adam zgodził się na publikację tego materiału, nie trzeba mieszkać w górach, żeby wiedzieć, że w Polsce jazda po nich jest praktycznie niemożliwa bez łamania prawa.

#terenwizja #offroad #4x4 #motoryzacja #samochody #afera #przyroda #las #gory
WormRider - Zaraz się wyjaśni, czy Terenwizja rzeczywiście dojeżdżała do działki prze...

źródło: comment_16178225746oMPYoU7m5IXCtmpHE2rki.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@WormRider > nie trzeba mieszkać w górach, żeby wiedzieć, że w Polsce jazda po nich jest praktycznie niemożliwa
Czy mógłbyś powiedzieć coś więcej, albo podlinkowac źródło rzetelnych informacji? Sam terenówki nie mam, chociaż off-road lubię, ale właśnie dlatego nie zamierzam jej mieć, bo nie lubię bujania się z takim nielegalem przy hobby, a byłem ciekaw jak to jest, bo w sumie w środowisku to jakieś wyparcie chyba jest. Nawet w tym materiale
  • Odpowiedz
@WARKUTONU: jest to dosyć proste - jeśli akurat w górach nie ma rezerwatu lub terenu chronionego, to jest las, a do lasu wjeżdżać nie wolno. Na geoportalu możesz sobie podczytać warstwę z terenami leśnym
  • Odpowiedz
@WARKUTONU: Jeśli chodzi o takie "niedzielne upalanie" to głównie jeździ się po działkach miejskich/gminnych gdzie kiedyś był poligon, żwirownia czy tereny przemysłowe. To jest taka szara strefa bo jeśli teren nie jest ogrodzony lub nie ma tabliczki zakaz wjazdu, to "możesz" tam wjechać. Właściciel może Cię wyprosić i domagać się odszkodowania za zniszczenia. Oczywiście na takich terenach ciężko mówić o zniszczeniach, poza tym zazwyczaj taki teren nikogo nie obchodzi, jest lokalne
  • Odpowiedz