Wpis z mikrobloga

#uk #szczepienia

Mirki, dostałam z pracy informację, że mogę się zaszczepić na covida jako key worker, więc wchodzę na stronę NHS, żeby się zapisać, o tutaj:
https://www.nhs.uk/conditions/coronavirus-covid-19/coronavirus-vaccination/book-coronavirus-vaccination/
Proszą mnie o podanie numeru NHS, datę urodzenia i gdy to robię na koniec dostaję komunikat, że się jeszcze nie łapię. Ktoś wie jak wygląda rejestracja w takim przypadku?
  • 20
@Paula_pi U nas tak nie ma, parę osób się zaszczepiło w punktach szczepień rejestrując się przez NHS. I pytałam parę osób jak się zarejestrowali, ale dostałam odpowiedzi, że albo nie pamiętają jak to zrobili albo ktoś to zrobił za nich...
@haliczka: jeśli masz opcję szczepienia jako key worker, to Twój pracodawca to ogarnia. Jeśli nie ogarnia, to robisz chyba w jakimś januszeksie...
Skoro dostałaś informację "z pracy", to chyba napisali jak i co, prawda?
@Budo Dostałam zaświadczenie, że jestem key workerem i tyle. O tym gdzie się rejestrować dowiedziałam się od innego pracownika. Może było mówione coś więcej, ale przez to, że byłam wtedy na urlopie nie wiem jak dokładnie to wyglądało, ale o to też kogoś pytałam i podobno nic takiego i trzeba tylko się na tej stronie zarejestrować.
@motoinzyniere: to już tego nie rozumiem, miało iść według wieku, a wychodzi na to, że grupa 30+ i poniżej będzie zaszczepiona jak 90% populacji już będzie już po szczepieniu... nie żeby mi jakoś bardzo na tym zależało
@Budo: Wyjaśnia ogólnie, ale nie tłumaczy czemu inni w tej samej sytuacji co ja mogli się zarejestrować, a ja nie. Dlatego pytałam, czy ktoś przez ten proces przechodził i wie.