Wpis z mikrobloga

#neuropa #polityka

W końcu ktoś chce zrobić porządek ze skłdakami zdrowotnymi na JDG. Ja zarabiając na rękę naście tysięcy płacę mniejszy ZUS niż moja mama na UOP za pare tysi. Mamy totalną zapaść w służbie zdrowia. Nie tylko przez COVID. Brakuje lekarzy, pielęgniarek, sprzętu. W szpitalach podają od kilkunastu lat do jedzenia gówno. Nie #!$%@? wykopowi programiści będą płakusiać, bo ubędzie im kilkaset złotych.

ALE JEST PRYWATNA OPIEKA ZDROWOTNA.

Kiedyś w korpie miałem medicovera, do którego sam dopłacałem (pewnie więcej niż teraz dołożę do składki zdrowotnej) i jak chciałem iść do specjalisty, to się szybciej zapisałem na NFZ. Jak chcecie sobie płacić kilkaset złotych za możliwość kontaktu z lekarzem, który co najwyżej przepisze Wam paracetamol, zamiast publicznej służby zdrowia, to jesteście niespełna rozumu i nie macie pojęcia jak te super abonamenty medyczne działają.
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@MKULTRA: chodziłem przez prywatną opiekę zdrowotną do hematologa, kardiologa, endokrynologa. Każde max po tygodniu od szukania. W październiku 2019 dostałem skierowanie od lekarza rodzinnego do hematologa. Na NFZ kwiecień. 2022. Więc nie wiem gdzie ten Medicover był.
Ja zarabiając na rękę naście tysięcy płacę mniejszy ZUS niż moja mama na UOP za pare tysi.


@MKULTRA: ale wiesz, że na JDG możesz płacić więcej niż wynosi ustawowe minimum? Nikt nie zabrania dobrowolnego zwiększenia podstawy wymiaru. Chcesz się dokładać to się dokładaj.
@MKULTRA: Nie no, wiadomo. To jest po prostu poziom na jakim powinna działać podstawowa opieka zdrowotna.

Tak jak medicover powinni funkcjonować rodzinni. I niektóre przychodnie faktycznie mają podobne standardy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MKULTRA: #!$%@? typie czy ja Ci życzę źle? Czy coś napisałem odnośnie clue Twojego posta? Składki na jdg są za niskie i tyle. Ale to jest chore żebym czekał na lekarza 2.5 roku. Druga sprawa. Jak chcesz sobie tworzyć argumenty pod tezę, proszę bardzo. Ja jedynie opisałem swoje doświadczenia z opieką prywatną, gdzie nijak one się nie mają do tego, czy mi się stanie coś poważnego czy nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@MKULTRA: nawet jak składka zdrowotna bedzie wynosiła 2500 to nic się nie zmieni. Wystarczy zlikwidować wpis o darmowej służbie zdrowia i wprowadzić symboliczną opłatę 5zł i skrócą się kolejki oraz towarzyskie wizyty w przychodniach. Możliwe, że dodatkowa opłata za brak odwołania wizyty również pomogłaby w usunięciu 'czkawki'.