Wpis z mikrobloga

@Krawczuk: Na początku myślałem że to jakiś żart w stylu że Polak chwali się kursem polskiego na B2, czyli czymś, co każdy by łatwo zrobił. Dopiero potem zobaczyłem tag "Ukraina".

Bardzo fajnie, gratuluję. Jakbyś miał jakieś pytania o polszczyznę to zawsze mozesz mi wysłac wiadomość.
  • Odpowiedz
@Krawczuk chłopie, po tym co pokazałeś w tym wpisie nie mam wątpliwości, że C1 zrobisz z palcem w dupie. Składnia ok, błędów nie widać, a i przecinki w odpowiednich miejscach- a z tym mają problemy ludzie, którzy są Polakami od urodzenia. Tik tok sobie odpuść...
  • Odpowiedz
A teraz rzuciłem palenie, to w ogóle prawie nie potrzebuję pieniędzy))

@Krawczuk: po tym jak piszesz emotki, zakładam że dalej używasz cyrylicy na klawiaturze? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kedlov: No tak
Nie lubimy fanów Hitlera a tych u Niemców nie ma
Nie lubimy Banderowców a to odsetek jak polskich nazistów
Nie lubimy Rusków tych dążących do wojny, młodzi Rosjanie to normalni ludzie nie lykajacy propagandy.
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem: w Niemczech są neonaziści
Wśród Ukraińców podejrzewam banderowców jest trochę a jeszcze więcej osób które uważają że nie był zły
Co do Rosjan pewnie masz rację ale są też tacy zmanipulowani propagandą
Generalnie chodziło mi o to że czyjaś narodowość to ostatnia rzecz która u mnie decyduje czy kogoś lubię czy nie
Lubię osoby przyjazne, godne zaufania, a nie "Rosjan Ukraińców i Niemców"
Jak Rosjanin/Ukrainiec/Niemiec jest #!$%@? to go nie
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem: Nie no. Niemców nie lubimy. Wystarczy się przyjrzeć co się dzieje jak przegrywa niemiecka reprezentacja. Po co "powstaje" raport strat. Aha, ja choć ciut znam niemiecki jestem raczej w obozie przeciwnym do fanów tego państwa.

A co do Rosjan, Ukraińców, Białorusinów to zazwyczaj ludzi się lubi. Co najwyżej ich państwo nam nie pasuje.
  • Odpowiedz
@Krawczuk: Ogólnie to ładnie napisałeś. Idzie przegapić, że coś jest nie tak. Najczęściej widzę nie stosujesz w dopełniaczu końcówek -u/-a tak jak większość (wykopu a wykopa).

A porady dla szpiega brzmią tak: emotki powinny być z dwukropkiem, a nie same nawiasy. I też przypominam sobie, że słyszałem, jutubera, który czytając o elektrowni w Koninie, zrekonstruował tę nazwę jako Konino, zamiast Konin. U nas -o raczej znika.
  • Odpowiedz