Wpis z mikrobloga

Drużyna książęca w okresie pierwszych Piastów to „grupa doborowych wojowników, związanych ze sobą braterstwem broni i więzami wierności z naczelnikiem plemienia lub księciem (…) W państwie wczesnofeudalnym (…) odróżnia się w niej ca najmniej dwie grupy. Pierwsza, liczniejsza, stanowiła zawodowe wojsko, całkowicie zależne od księcia. Druga grupa stanowiła grono najbliższych współpracowników i doradców księcia”, twór który możemy nazwać rada wojskową.

Link do znaleziska - Uzbrojenie drużynnika książęcego w okresie panowania pierwszych Piastów

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach. Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski - historykon)
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia i subskrybowania mojego kanału historycznego na YT ➡️Andrzej Włusek - Historia poza horyzont
Jeśli podobają się Tobie się moje filmy i uważasz, że powinienem rozwijać dalej kanał to zostań moim patronem na patronite ➡️ który znajdziesz TUTAJ

Dodatkowe Tagi: #qualitycontent #ciekawostkihistoryczne #zwyczaje #swiat #liganauki #zainteresowania #swiatnauki #sredniowiecze #militaria #polska #wojsko
sropo - Drużyna książęca w okresie pierwszych Piastów to „grupa doborowych wojowników...

źródło: comment_1617788652YE3QLooy9xlaRnJ11burbD.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
Plusuj ten komentarz, jeśli chcesz, abym dodał Cię do listy i uwzględnił przy wołaniu do przyszłych znalezisk
  • Odpowiedz